biuro

Faktem jest, że spędzanie długich godzin przed ekranem komputera negatywnie wpływa na postawę, kondycje ciała oraz ogólne samopoczucie. Nie oznacza to jednak, że trzeba zrezygnować z pracy lub rzucić szkołę. Aby zapewnić higieniczne warunki pracy i tym samym zadbać o zdrowie własne oraz pracowników, wystarczy jedynie skorzystać z najnowszych zdobyczy technologicznych. Na rynku znajdziemy ergonomiczne fotele, które pomagają nam zachowywać odpowiednią postawę ciała, motywują do częstych zmian pozycji, a nawet niwelują uczucie zmęczenia.

Jakie krzesło do biura wybrać?

Często spotykamy się ze stwierdzeniem „ergonomicznego krzesła do biura”. Co to oznacza w praktyce? Nie jest to jedynie puste określenie, ale informacja, że dany mebel spełnia konkretne założenia, które pozwalają na utrzymanie prawidłowej postawy. Obejmuje to przede wszystkim możliwość regulacji, komfortowe siedzisko i wyprofilowane oparcie o odpowiedniej wielkości. Ergonomiczne meble sprzyjają utrzymywaniu niewymuszonej pozycji ciała oraz zapewniają naturalne kąty. Najczęściej wyposażone są w kółka, zwiększające ich mobilność. Co ciekawe, starannie zaprojektowane fotele to nie tylko jedna z wielu możliwości, ale wręcz wymaganie. Przepisy BHP jasno określają, że w każdym biurze, a nawet home office powinny znajdować się ergonomiczne meble, sprzyjające bezpiecznej i higienicznej pracy. Co dokładnie określają te przepisy? Między innymi, że krzesła powinny być stabilne i wyprofilowane oraz gwarantować swobodę ruchów. Powinny mieć możliwość obrotu oraz regulacji wysokości oparcia i kąta nachylenia.

Krzesła idealne na długotrwałą pracę

W renomowanych biurach elementy wyposażenia, takie jak fotele biurowe nie tylko spełniają minimalne wymagania BHP, ale wyposażone są w wiele dodatkowych funkcji, dzięki czemu poprawiają wydajność pracy oraz pozytywnie wpływają na samopoczucie pracowników. Ergonomiczne krzesła biurowa mogą być dodatkowo wyposażone w zagłówek – chociaż nie jest to niezbędne – który stanowi dodatkowe podparcie dla kręgosłupa, pozwala na rozluźnienie i odciążenie mięśni szyi oraz pomaga zachować wyprostowaną postawę ciała. Niektóre fotele przystosowane są do wyjątkowo intensywnej eksploatacji i w dalszym ciągu zapewniając wysoki poziom komfortu. Przykładem mogą być meble Sedus, które posiadają duże podłokietniki, ograniczające ryzyko nadwyrężenia rak oraz wygodne podpórki pod szyję. Fotel MR24 z kolekcji tej marki wyposażony jest w specjalnie wykonane siedzisko, które niweluje uczucie zmęczenia i wykorzystuje naturalne ruchy ciała – dzięki temu może być używany przez wiele godzin każdego dnia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ