szafy ogrodowe

Jeśli właśnie zostałeś szczęśliwym posiadaczem działki, musisz wiedzieć, że czekają cię nie tylko przyjemności, ale też obowiązki. Na działce będziesz potrzebować narzędzi i akcesoriów niezbędnych do jej uprawy i porządkowania. Zobacz, jak najwygodniej je przechowasz.

Szafa ogrodowa – kiedy jej potrzebujesz?

Nawet mała działka wymaga okresowych prac, by była zadbana i uporządkowana. I tak się składa, że większość prac, wymaga określonych narzędzi i akcesoriów. Grabie, łopata, szpadel, grace, motyka, konewka to tylko niektóre z nich. Raczej nie mamy ochoty wozić ich samochodem, nie tylko ze względu na czystość i gabaryty ale po prostu wygodę. Nierzadko decyzję o wizycie na działce podejmujemy pod wpływem impulsu, na przykład w trakcie wycieczki rowerowej. Lepiej więc, by narzędzia nas czekały.

Na wielu działkach można zobaczyć małe domki ogrodowe. Ich powierzchnia to dosłownie kilka metrów kwadratowych. Jednak na małej działce nawet taki domek może okazać się zbyt duży. Jeśli nie chcemy zmniejszać powierzchni działki kosztem miejsca na przechowywanie narzędzi, lepiej zdecydować się na szafę ogrodową.

Różnica między domkiem a szafą to kwestia gabarytów. Do szafy nie wejdziemy. Schowamy w niej natomiast dokładnie to samo, co schowalibyśmy w domku. Wszystko zależy od tego, jaką szafę wybierzemy.

Drewniana szafa narzędziowa z drewutnią

Drewniana szafa narzędziowa z drewutnią, fot. Ogrodosfera.pl

Rodzaje szaf ogrodowych

Szafa kojarzy się dość jednoznacznie – wysoki, zamykany mebel z półkami lub drążkiem na wieszaki. Takie szafy stoją w naszych domach. Na działkach jest inaczej. Po pierwsze szafy ogrodowe rzadziej są drewniane, chociaż często na takie wyglądają. Jeśli faktycznie są z drewna, to impregnowanego tak, by do środka nie przedostawała się woda. Po drugie – ich gabaryty znacznie się od siebie różnią. Duża szafa może przypominać miniaturowy domek narzędziowy, mała – kufer otwierany od góry. W tym większym zmieszczą się rowery, w małym tylko podstawowe narzędzia. Czasem szafa przyjmuje też postać komody.

Pod względem materiałów, z których wykonuje się szafy, można podzielić je na trzy grupy:

– szafy drewniane impregnowane,

– szafy z tworzywa sztucznego – odporne na czynniki atmosferyczne,

– szafy metalowe nierdzewne.

Dwie plastikowe szafy narzędziowe

Dwie plastikowe szafy narzędziowe Storer Plus otwierane z przodu i od góry, fot. Ogrodosfera.pl

Kupujesz narzędziową szafę ogrodową? Na to musisz zwrócić uwagę

Sposób zamykania szafy ogrodowej ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa przechowywanych rzeczy. Jeśli zamierzasz przechowywać na działce cenne narzędzia lub rowery, wybierz szafę ogrodową metalową lub drewnianą z okuciem i miejscem na kłódkę.

Jeśli wybierzesz niski model szafy (komodę lub kufer), raczej nie ma obaw o jej stabilność. Niewysokie gabaryty wykluczają samoczynne przewrócenie się szafy. Jednak z wysoką szafą może być inaczej. Dlatego dokładnie sprawdź instrukcję montażu, na przykład na ogrodosfera.pl, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas użytkowania. Solidna podłoga i trwała konstrukcja uniemożliwią przypadkowe przewrócenie się szafy, co mogłoby mieć katastrofalne skutki.

Stalowa szafa narzędziowa

Stalowa szafa narzędziowa, fot. Ogrodosfera.pl

Co można przechowywać w szafie ogrodowej?

Wszystko, pod warunkiem, że się zmieści. Podstawowe narzędzia ogrodowe to pierwsze skojarzenie, ale nie warto się ograniczać. W szafie ogrodowej można przechować wszystko to, co sprawi, że pobyt na działce będzie przyjemniejszy. W dużym kufrze zmieści się składany stół i krzesła. W małym można przechować zwinięty koc lub hamak. Nie będzie przesadą umieszczenie w szafie torby z jednorazowymi naczyniami i sztućcami, a i książka też powinna się zmieścić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzy warto kupić odkurzacz IRobot Roomba?
Następny artykułKrzesła do biura
Redakcja PolskiDom.com.pl

Studiuję projektowanie wnętrz na jednej z najlepszych uczelni w kraju. Mój cel to zostać świetną projektantką wnętrz w stylu skandynawskim, który uwielbiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ