4 zalety nowoczesnego oświetlenia

Oświetlenie ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego urządzając mieszkanie, warto postarać się o wybór odpowiednich lamp, dobranych do charakteru danego wnętrza. Pod tym względem szczególnie dobrze sprawdzają się nowoczesne oprawy i zastosowane w nich technologie.

Ogromny wybór rozwiązań i funkcjonalność

Pierwszym plusem współcześnie produkowanych lamp, o którym po prostu trzeba wspomnieć, jest dostęp do ogromnej liczby zróżnicowanych modeli. W ofercie producentów znajdziemy szeroki wachlarz rozwiązań, od plafonów stworzonych do małych, niskich wnętrz, po wiszące, długie lub rozłożyste żyrandole, w sam raz do większych pomieszczeń. Obecnie zaleca się montaż minimum dwóch różnych źródeł światła w jednym wnętrzu. Celem jest podzielenie go na strefy. W każdym pokoju powinno więc znaleźć się oświetlenie główne i dodatkowe, ewentualnie – ozdobne. Dostępność wielu zróżnicowanych opraw – zarówno pod kątem natężenia światła, rozmiaru, czy samej budowy – sprawia, że łatwiej jest dobrać 2-3 lampy nawet do bardzo małego pokoju.

Drugą zaletą nowoczesnego oświetlenia jest wysoki stopień funkcjonalności. Możliwość dowolnej regulacji barwy i natężenia światła to jedne z najważniejszych udogodnień, z jakimi spotkamy się we współczesnych oprawach. Co więcej, dostępność jego różnych barw (ciepłych, chłodnych, naturalnych) pozwala na dobór opcji, która zapewni nam odpowiednie wrażenia wizualne i estetyczne. Przykładowo, nad lustro w łazience możemy wybrać żarówki gwarantujące realistyczne oddawanie kolorów, a w salonie takie, które dadzą przytłumione, ciepłe, sprzyjające odpoczynkowi światło.

Energooszczędność i estetyka

W wielu nowoczesnych modelach lamp wykorzystuje się energooszczędną technologię LED. Jej cechy charakterystyczne to zdecydowanie większa trwałość oraz mniejsze zużycie prądu (nawet do 10 razy), niż w przypadku tradycyjnych żarówek. LED-y to zakup na wiele lat, ponieważ zamiast gasnąć natychmiastowo w wyniku zużycia, po prostu stopniowo tracą na intensywności. Co więcej, zapalają się od razu po naciśnięciu włącznika – nie trzeba czekać, aż ulegną rozgrzaniu do pełnej mocy.

Ostatnią, ale nie mniej istotną korzyścią, jest niezwykła estetyka współcześnie produkowanych lamp. Niektóre z nich, np. z oferty marki Azzardo, przypominają swoją formą małe dzieła sztuki. W ten sposób światło może pełnić rolę zarazem praktyczną, jak i dekoracyjną. Designerskie lampy o intrygującej formie sprawdzają się zwłaszcza w pomieszczeniach urządzonych w duchu minimalizmu. Dzięki nim, zamiast inwestować w wiele zabierających wolną przestrzeń drobiazgów, można wprowadzić jedną, przyciągającą wzrok lampę.

Gdzie szukać nowoczesnych opraw oświetleniowych?

Nowoczesne oświetlenie to inwestycja w wygodę, oryginalną estetykę, funkcjonalność, oraz energooszczędność. Mimo że designerskie modele nie należą do najmniejszych inwestycji, to możemy zaoszczędzić na ich zakupie, korzystając ze sklepów działających online. Przykładowo, firma elektromag.pl zapewnia atrakcyjne rabaty na wybrane produkty, który rośnie wraz z wielkością zamówienia. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrasa do tłoczenia oleju
Następny artykułKanapy narożne – salonowe królowe
Redakcja PolskiDom.com.pl

Studiuję projektowanie wnętrz na jednej z najlepszych uczelni w kraju. Mój cel to zostać świetną projektantką wnętrz w stylu skandynawskim, który uwielbiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ