Kabina prysznicowa

Urządzając łazienkę, warto zadbać o to, aby pojawiło się w niej właśnie takie wyposażenie, które będzie dla ciebie i twojej rodziny najbardziej funkcjonalne. Jednym z najczęściej pojawiających się pytań w tym względzie jest: wanna czy kabina prysznicowa? Jeśli nie masz możliwości wstawienia ich obu, a łazienka jest niewielka, możemy spokojnie doradzić ci wykorzystanie kabiny. Przekonaj się, że odpowiedni jej model spełni wszystkie twoje oczekiwania.

Kabina prysznicowa o kształcie dopasowanym do małej łazienki

W małych łazienkach często poszukujemy wszelkich rozwiązań, które pozwolą na zoptymalizowanie miejsca i przyczynią się do jej optycznego – i praktycznego – powiększenia. Jednym z nich jest odpowiednia kabina prysznicowa, która będzie “schowana” w takim miejscu, aby jak najmniej wystawała na środek.

W tym celu warto wykorzystać narożną, pięciokątną kabinę albo kabinę półokrągłą. Ścięty lub zaokrąglony róg sprawi, że będzie ona mniej wystająca, a jednocześnie zapewni optymalną przestrzeń do mycia. Co więcej, dzięki takiemu rozwiązaniu może być mniej rzucająca się w oczy, co na pewno spodoba się każdemu, kto chciałby optycznie “odciążyć” łazienkę.

Przestronna kabina dla jak największej wygody

Z kolei posiadacze dużych łazienek mogą pokusić się o wybór przestronnej kabiny, która odznacza się największą wygodą. W szczególności, zamiast klasycznej konstrukcji z brodzikiem, mogą zdecydować się na wolnostojącą kabinę, która może mieć niemal dowolną wielkość. Dzięki temu można umieścić ją na przykład w dużej wnęce, co sprawi, że nawet osoby o potężniejszej budowie będą czuły się w niej zupełnie swobodnie.

Świetnym przykładem mogą być kabiny prysznicowe Deante typu walk-in, które gwarantują największą swobodę użytkowania. Dzięki nim twoja łazienka bez wątpienia spełni wymagania nawet najbardziej wymagających osób – a nawet przerodzi się w luksusowy salon kąpielowy.

Wykończenie i wyposażenie

Mówiąc o kabinie prysznicowej, nie można zapominać o tym, co jeszcze jest w niej niezwykle ważne, czyli o wykończeniu i wyposażeniu. Pierwsza z tych cech odpowiada za dopasowanie wyglądu tego elementu do całego pomieszczenia. Z tego względu producenci coraz częściej decydują się na niepopularne niegdyś wykończenia, oparte na przykład na czarnych elementach. Dzięki nim kabiny świetnie sprawdzają się w różnych wystrojach wnętrz.

Z kolei wyposażenie powinno składać się przede wszystkim z wygodnego zestawu prysznicowego, najlepiej pozwalającego na natychmiastowe mieszanie wody do ustalonej temperatury, dzięki czemu żadna kąpiel nie skończy się zbyt gorącym lub zbyt zimnym prysznicem. Warto zadbać także o wygodną słuchawkę i deszczownicę, które zapewnią komfort podczas każdej kąpieli.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ