Urządzenie salonu wydaje się sprawą banalnie prostą. W rzeczywistości jednak dobór odpowiedniego umeblowania może nastręczać sporo problemów. Podpowiadamy, jakie meble powinny znaleźć się w każdym salonie!

Salon to pomieszczenie pełniące różne funkcje – najczęściej to właśnie tutaj wypoczywamy po ciężkim dniu i przed pójściem spać, ale również spotykamy się z rodziną i znajomymi, bawimy się, oglądamy filmy czy słuchamy muzyki.

Wobec tego salon pełni różne funkcje, więc jego umeblowanie także powinno podążać za jego przeznaczeniem.

Meble wypoczynkowe to podstawa

W salonie nie może zabraknąć mebli wypoczynkowych, czyli kanapy i foteli albo narożnika. To one dają nam komfortową przestrzeń do relaksu.

W sklepach możemy znaleźć mnóstwo różnych typów mebli wypoczynkowych. Przy ich doborze pamiętajmy przede wszystkim o komforcie i funkcjonalności, ale nie zapominajmy też o estetyce.

Przed zakupem zawsze dokładnie wymierzmy pomieszczenie, aby nie okazało się, że kanapa czy narożnik nie będą pasowały idealnie!

Stolik, aby mieć wszystko pod ręką

Oprócz mebli wypoczynkowych w salonie powinien znaleźć się również stolik kawowy albo ława. Meble te umieszczone przy kanapie czy narożniku dadzą nam odpowiednią przestrzeń do serwowania i przechowywania.

W sklepach także czeka na nas pełno mebli tego rodzaju – dobierzmy je do wymiarów mebli wypoczynkowych i stylu aranżacji wnętrza.

Meble RTV – także dla wiszącego TV

Gdy w salonie chcemy umieścić telewizor, nawet na ścianie, warto także pamiętać o doborze mebli RTV. Pomogą nam w przechowywaniu różnych elektronicznych sprzętów i akcesoriów – dekodera, modemu, konsoli, kabli czy filmów.

Właściwe oświetlenie salonu

Przy aranżacji salonu nie możemy zapominać też o tym, aby dobrać do niego właściwe oświetlenie. Sama lampa wisząca to jednak często za mało, gdy chcemy funkcjonalnie rozświetlić przestrzeń. Oprócz niej warto także dobrać dodatkowe źródła światła – ledowe lub tradycyjne.

Lampa podłogowa umieszczona przy fotelu albo sofie pomoże w uzyskaniu skupionego snopu światła, na przykład przy czytaniu. Dla uzyskania efektu dekoracyjnego możemy wybrać też lampy stolikowe, lampiony czy modne teraz girlandy świetlne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ