Jaki kolor mebli łazienkowych wybrać?

Zdecydowana większość łazienek utrzymana jest w jasnej kolorystyce, co podkreśla ich sterylną czystość, która w naturalny sposób kojarzona jest właśnie z tego typu wnętrzami. Współcześnie dużą popularnością cieszą się wykończenia lakierowane, które w jeszcze większym stopniu potęgują wrażenie czystości. Przykładem mogą być meble łazienkowe Defra lakierowane, na wysoki połysk lub matowe, dostępne w bieli i popieli. Oczywiście w sprzedaży znaleźć można również meble w ciemniejszych kolorach, również w kolorze czarnym, a także meble z okleinami w naturalnym kolorze drewna.

Czym kierować się przy wyborze koloru mebli w łazience?

Jeśli zależy nam na podkreśleniu sterylności wnętrza, dobrym pomysłem może być zakup wspomnianych już wcześniej lakierowanych mebli łazienkowych Defra. Trzeba jednak pamiętać, że utrzymanie takich mebli w czystości wymaga dużej dbałości i ich regularnej pielęgnacji. Tylko dzięki temu meblowe fronty będą wolne od zacieków i nieestetycznych śladów po palcach. Jeszcze większe trudności z utrzymaniem nienagannego wyglądu mebli lakierowanych będą miały te osoby, które wybiorą meble w ciemnych kolorach – grafitowe, bordowe czy czarne. Na powierzchni ich frontów od razu będzie widać każdy zaciek i każdy odcisk palca, a zatem są one polecane jedynie największym pedantom. W domach z małymi dziećmi wartym rozważenia rozwiązaniem może być zakup mebli w kolorze naturalnego drewna. Ewentualne zabrudzenia na takich meblach są mniej widoczne i nie trzeba co chwile czyścić ich frontów. Przykładem takich mebli mogą być oryginalne meble łazienkowe Defra w różnych odcieniach orzecha czy dębu.

Oczywiście kolor mebli łazienkowych Defra lub dowolnie innych musi być dopasowany do ogólnego stylu wystroju łazienki, przede wszystkim do wybranego przez nas koloru płytek łazienkowych. W tym przypadku możemy kierować się zasadą jednorodności lub kontrastu.

Co liczy się poza kolorem?

Kwestia kolorystyki łazienki jest oczywiście ważna, ale nie powinniśmy zapominać o tym, co najważniejsze, czyli o funkcjonalności – wygodzie użytkowej tego typu wnętrza. Dlatego warto stawiać na markowe wyposażenia, chociażby takie jak wspomniane już wielokrotnie meble łazienkowe Defra, które prócz atrakcyjnego sposobu wykończenia i modnej współcześnie kolorystyki, charakteryzują się również dużą funkcjonalnością użytkową. Takie meble zapewniają łatwy dostęp do przechowywanych w łazience przedmiotów, chronią je przed wilgocią i przy okazji same są w wysokim stopniu odporne na wilgoć. Dzięki temu nie niszczą się po kilku latach użytkowania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDlaczego warto wykonać izolację poddasza pianką PUR?
Następny artykułBudowa domu
Redakcja PolskiDom.com.pl

Studiuję projektowanie wnętrz na jednej z najlepszych uczelni w kraju. Mój cel to zostać świetną projektantką wnętrz w stylu skandynawskim, który uwielbiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ