Jak załatwić kredyt i zakup mieszkania za jednym zamachem?

Polacy najczęściej decydują się na zakupienie mieszkania na kredyt. Własne „M” to wydatek rzędu 200-300 tysięcy złotych wobec tego rzadko kto jest w stanie wyłożyć takie oszczędności na transakcję.

Banki oferują obecnie różne kredyty hipoteczne przeznaczone na zakup mieszkania, które nierzadko znacznie różnią się pomiędzy sobą swoimi warunkami, a także kosztami kredytowania. Nie warto wobec tego udawać się do pierwszego z brzegu banku, ponieważ może okazać się, że za rogiem czeka znacznie lepsza oferta.

Skorzystaj z pomocy doradców

W celu wyszukania odpowiedniego kredytu na mieszkanie czy dom zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego warto udać się do doradcy finansowego mającego doświadczenie w kredytach hipotecznych. W Polsce działa kilka sieci specjalizujących się w doradztwie kredytowym, dlatego też można skorzystać z ich usług niemalże w każdej większej miejscowości.

Doradca będzie mógł przeprowadzić badanie zdolności kredytowej klienta na podstawie dostarczonych przez niego dokumentów, a następnie będzie mógł również wskazać, jaki bank jest w stanie zaoferować pomoc w kredytowaniu. Dodatkowo także wszystkie formalności związane z kredytowaniem można załatwić bezpośrednio u doradcy, bez potrzeby odwiedzania placówki bankowej.

Po kredyt do dewelopera

Nie każdy planujący zakup mieszkania zdaje sobie sprawę z tego, że z pomocy doradców kredytowych można skorzystać również bezpośrednio u dewelopera. W tym przypadku współpraca odbywa się tak samo, jak w przypadku wizyty u doradcy kredytowego, ale nie trzeba planować wizyt jednoczenie u dewelopera oraz w biurze dewelopera, ponieważ wszystko będzie można załatwić w jednym miejscu.

Gdy interesuje cię zakup mieszkania lub domu od dewelopera w Trójmieście, sprawdź przede wszystkim ofertę lokalnego dewelopera – K&L (kli.com.pl), który w ofercie posiada szeroką gamę nowych lokali. Wybierając nieruchomości od K&L, można również skorzystać z profesjonalnego doradztwa kredytowego w celu zoptymalizowania kredytowania na wymarzone mieszkanie. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: kli.com.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ