Jak łatwo i przyjemnie zadbać o podłogi w domu?

Chyba każdy z nas lubi, gdy podłoga w domu lśni czystością. Nie zawsze jednak ich czyszczenie jest tak wygodne, szybkie i łatwe, aby robić to regularnie. Dlatego wtedy, gdy zależy ci na komforcie i efekcie idealnie czystej podłodze, warto sprawdzić urządzenia i akcesoria, z którymi sprzątanie nie będzie już żadnym problemem.

Mop z dopasowanym wiaderkiem

Nadal wielu z nas do mycia podłogi wykorzystuje szmatkę i na kolanach, kawałek po kawałku, czyści podłogę. To rzeczywiście dokładna metoda na usunięcie zabrudzeń z nawierzchni, ale na pewno nie jest szybka i wygodna.

Dlatego warto zaopatrzyć się w dobrej jakości mop, na przykład z płaską nakładką, którą można łatwo prac w pralce. Dzięki takiemu domowemu pomocnikowi będzie można błyskawicznie usnuć zabrudzenia z wszystkich typów podłóg twardych.

Mop – myjka parowa

To urządzenie o wszechstronnym zastosowaniu, które pozwala na czyszczenie podłóg z wykorzystaniem pary oraz specjalnej nakładki. Działa podobnie do mopa, ale umyta dzięki niemu podłoga jest bardziej higieniczna, ponieważ czyszczenie odbywa się w wysokiej temperaturze.

Co ciekawe, mopem parowym można czyścić praktycznie wszystkie rodzaje podłóg – panele podłogowe, płytki ceramiczne, wykładziny, a nawet dywany.

Automatyczny odkurzacz iRobot

To odkurzacz, który pozwala na szybkie i skuteczne odkurzenie podłogi podczas obecności czy w trakcie nieobecności domowników. Może dotrzeć we wszystkie zakamarki. Wystarczy tylko włączyć odkurzacz, a on samodzielnie zajmie się zbieraniem zanieczyszczeń.

Niestety, kupno takiego sprzętu to spory wydatek, ponieważ najnowsze modele to koszt około 2 tysięcy złotych. Również trzeba pamiętać o tym, że urządzenia te nie sprawdzą się w domu z wysokimi progami i gęstymi dywanami z wysokim włosiem.

Polerka do podłóg

Gdy zależy ci na lśniących podłogach, polerka do podłóg to dobry wybór. Urządzenia tego rodzaju także nadają się do różnych typów podłóg – twardych i dywanowych. Można korzystać z nich także wspólnie z różnymi detergentami.

Gdy masz w domu dużą przestrzeń do czyszczenia, polerka do podłóg może być świetnym zakupem – dzięki niej utrzymanie idealnej czystości będzie jeszcze prostsze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ