Jak wygląda współpraca z producentem opakowań plastikowych?

0
426

Pojemniki, pudełka czy wiaderka plastikowe są obecnie powszechnie stosowane. Wykorzystuje się je w wielu branżach, w tym również do przechowywania, transportu i ekspozycji produktów spożywczych. Dzisiaj zgłębimy temat współpracy producenta produktów żywnościowych z producentem opakowań plastikowych. Jak ona przebiega?

Opakowania spożywcze – producent tworzy projekt

Aby możliwe było wyprodukowanie opakowania, najpierw trzeba go zaprojektować. W tym celu klient musi skontaktować  się z firmą, oferującą opakowania spożywcze – producent zapoznaje się z oczekiwaniami klienta, zadaje mu szereg pytań i poznaje jego potrzeby. Niektórzy klienci dysponują własnymi projektami. Istnieje możliwość przedstawienia projektu producentowi, który odpowiednio go opracuje. Jednak częściej wybieranym rozwiązaniem jest zlecenie realizacji etapu projektowania w całości firmie produkującej opakowania.

Tworzenie projektu odbywa się z udziałem klienta. Chodzi tutaj nie tylko o opracowanie rozwiązań estetycznych, ale też technicznych. Dobrzy producenci opakowań spożywczych z plastiku, korzystają z różnych technologii, a każda z nich daje nieco inne efekty. Dlatego też na etapie projektu trzeba określić wymagane właściwości techniczne opakowań. Ustala się również wielkość zamówienia, która ma znaczenie z perspektywy czasu realizacji zadania.

Prezentacja projektu klientowi

Kiedy projekt zostanie ukończony, producent opakowań plastikowych przedstawia go klientowi. Najpierw następuje prezentacja w formie wizualizacji 3D oraz rysunku technicznego. Producent tłumaczy klientowi, dlaczego zastosował takie, a nie inne rozwiązania. Na tym etapie możliwe jest jeszcze naniesienie dowolnych zmian. Po ostatecznej akceptacji projektu dochodzi do jego prezentacji w formie zbliżonej do formy produktu końcowego – producent tworzy wzór opakowania w drukarce 3D. Zwykle jest to rozwiązanie opcjonalne, ponieważ generuje ono pewne koszty, na które niektórzy klienci nie chcą się decydować.

Etap testowania

Po zapoznaniu się z gotowym projektem opakowania, przychodzi czas na przeprowadzenie testów. Jeśli chodzi o opakowania spożywcze, producent musi przeprowadzić wiele, bardzo restrykcyjnych testów. Po pierwsze chodzi tutaj o wytrzymałość opakowania, która jest niezbędna dla skutecznej ochrony produktów spożywczych. Ważne są  jednak również parametry, takie jak nieprzepuszczalność dla drobnoustrojów czy wilgoci. Kwestie te są istotne z perspektywy zapewnienia żywności długiego terminu przydatności do spożycia. Dopiero po pomyślnym przejściu testów przez opakowania, rozpoczyna się właściwa produkcja.

Współpraca z dobrym producentem opakowań spożywczych przebiega sprawnie, a produkt końcowy odpowiada oczekiwaniom klienta. Warto zatem poświęcić nieco czasu na znalezienie renomowanej firmy, cieszącej się pozytywnymi opiniami klientów. Producenci tacy nie tylko działają profesjonalnie i szybko, ale też korzystają z najlepszych tworzyw sztucznych i technologii, dzięki czemu dostarczają opakowania o doskonałych właściwościach technicznych i estetycznych.

Opakowania do żywności z tworzyw sztucznych znajdziesz na: https://stark.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ