Jak wygląda produkcja plastikowych wiader spożywczych?

0
647

Czy to wiadro 25l, czy 0.5l, produkcja przebiega zwykle w ten sam sposób. Obecnie stosuje się technologie mające zapewnić opakowaniom wysokie właściwości techniczne oraz atrakcyjną estetykę. W jaki sposób najczęściej produkuje się wiadra spożywcze i dlaczego? Wyjaśniamy!

Wiadro 25l z wtrysku

Produkcją wiader do żywności zajmują się przedsiębiorstwa wyspecjalizowane w produkcji opakowań plastikowych. Firmy te korzystają z różnych technologii, jednak obecnie na pierwszy plan wysuwa się wtryskiwanie. Metoda wtrysku okazuje się najlepszym z dostępnych rozwiązań. W jaki sposób powstaje wiadro 25l produkowane metodą wtrysku? Już wyjaśniamy.

Pierwszy etap to wybór materiału i jego rozpuszczenie. W tej technologii korzysta się z materiałów termoplastycznych. Rozpuszczone tworzywa sztuczne umieszcza się w odpowiedniej formie. Oczywiście produkując wiadro, producent opakowań wybiera formę odpowiadającą kształtowi wiadra. Następnie należy zaczekać na zastygnięcie materiału, Poza wiadrem, trzeba jeszcze wyprodukować pokrywkę. Wykorzystuje się do tego tę samą metodę.

Dlaczego wtrysk?

Zastanawiasz się, dlaczego właśnie wtryskiwanie wykorzystuje się najczęściej spośród wszystkich dostępnych metod produkcji opakowań? Otóż wynika to z tego, że wiadro 25l wyprodukowane tą metodą jest wytrzymałe, a do tego estetyczne. Cechuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i na działanie substancji chemicznych. Dzięki temu stanowi skuteczne zabezpieczenie dla pożywienia, ale też sprawdza się w przemyśle chemicznym. Jednocześnie jakość wykonania elementów produkowanych przez wtryskiwanie jest bardzo wysoka. Oznacza to, że wiadra można z powodzeniem wykorzystywać w sklepach, jako opakowania produktów gotowych do sprzedaży.

Polipropylen, czyli materiał wysokiej jakości

Do produkcji opakowań plastikowych wykorzystuje się dziesiątki, różnorodnych materiałów. Jednak w przypadku wiader spożywczych wybór nie jest już tak duży. Przechowywanie żywności wymaga zastosowania materiałów z listy dopuszczonych do kontaktu z pokarmem. Liczba tworzyw sztucznych znajdujących się na liście jest ograniczona.

Do produkcji wiader 25 l, a także mniejszych i większych opakowań, najczęściej wykorzystuje się polipropylen. Tworzywo to nie wchodzi w żadne reakcje z żywnością. Oznacza to, że nie wpływa ani na jej smak, ani też zapach. Co więcej, cechuje się dużą odpornością na wilgoć oraz promienie UV. To wszystko sprawia, że pokarmy w opakowaniach plastikowych z polipropylenu są bezpieczne, nawet w dalekiej podróży.

Wybierając wiadra czy inne opakowania plastikowe, warto korzystać z usług sprawdzonych producentów wiader czy też pojemników, bądź jeszcze innego typu opakowań plastikowych. Sprawdzony producent to gwarancja wykorzystania jakościowego materiału i zastosowania nowoczesnej metody produkcyjnej. Dzięki temu można być spokojnym zarówno o przechowywanie, jak i transport produktów żywnościowych, które bez wątpienia wymagają szczególnej troski.

Plastikowe wiadra spożywcze o pojemności 25l znajdziesz na: https://www.plast-box.com/wiadro-okragle-11-2500-bis/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ