Zieleń w domu

Urządzasz mieszkanie bądź zmieniasz w nim wystrój? W nowej aranżacji zdecydowanie nie może zabraknąć modnych roślin. W ten prosty sposób wnętrza z pewnością będą wpisywać się w obowiązujące trendy. Na dodatek pomieszczenie może nabrać np. przytulności, nowoczesności bądź oryginalności. Sprawdź, jakie rośliny są obecnie prawdziwymi hitami w świecie aranżacji wnętrz.

Lasy w szkle

Jedną z najpopularniejszych opcji są lasy w szkle, czyli niebanalne kompozycje roślinne umieszczone w zamkniętym słoiku. Na stronie https://www.florapoint.pl/kategoria-produktu/lasywszkle/ można znaleźć miniaturowe rośliny, ozdobne kamyki i inne produkty, które przydadzą się podczas tworzenia własnego projektu. Taka ozdoba bez wątpienia przyciąga uwagę i może być ciekawą dekoracją np. do salonu. Na dodatek świetnie sprawdzi się w przypadku zwierząt i dzieci. Lasy w szkle są też dość tanie, a ze względu na zamknięty obieg wody nie mają dużych wymagań.

Rośliny łatwe w uprawie

Choć rośliny są bardzo mile widziane w modnych aranżacjach, to jednocześnie w zabieganym świecie niewiele osób ma czas na pielęgnację i częste podlewanie. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być postawienie na gatunki, które słyną z niskich wymagań i łatwej hodowli. Takim roślinom przeważnie nie zaszkodzi sporadyczne pominięcie podlewania, przeważnie nie trzeba też przejmować się zbytnio zapewnieniem dużych ilości światła. Nie jest konieczna także fachowa wiedza dotycząca gleby, przycinania i innych czasochłonnych zabiegów. 

Kaktusy i sukulenty

Sukulenty to rośliny, które doskonale radzą sobie z magazynowaniem wody. Takie właściwości często wynikają z dostosowania się do oryginalnego miejsca występowania, czyli przeważnie obszarów pustynnych. Do tej grupy można zaliczyć popularne kaktusy, choć zdecydowanie nie jest to jedyna opcja w sklepie online Flora Point. Na sukulenty z pewnością powinny zdecydować się osoby, które chcą poprawić jakość powietrza w mieszkaniu i marzą o wprowadzeniu egzotycznych akcentów, ale mogą poświęcić zbyt dużo czasu na opiekę nad roślinami.

Rośliny oczyszczające powietrze

Smog jest poważnym problemem w polskich miastach. Nie powinno zatem być zaskoczeniem to, że niemałym hitem są obecnie rośliny oczyszczające powietrze. Takie gatunki nie tylko wytwarzają tlen, ale mogą także działać jak naturalny filtr i neutralizować wiele szkodliwych substancji. Jest to możliwe, ponieważ substancje smoliste, nikotyna, benzen i inne toksyny są rozkładane w liściach na proste związki nieorganiczne.

Rośliny kolekcjonerskie

Oryginalność i unikatowość zdecydowanie są obecnie w modzie. Dotyczy to również świata roślin, wśród których sporą popularnością cieszą się okazy kolekcjonerskie. Choć są dość drogie i wymagające w kwestii uprawy, to bez wątpienia robią ogromne wrażenie np. ze względu na uzyskanie nietypowych kolorów czy też liści o wyjątkowych kształtach. Jest to na pewno świetna opcja dla osób, które interesują się hodowlą roślin i lubią wyzwania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ