Jak wybrać meble do ogrodu?

Obecnie na rynku mamy dostępny szeroki wachlarz mebli ogrodowych, które zróżnicowane pod względem materiałów i funkcji,mogą przyprawić o zawrót głowy niejednego laika. Kanapy z technorattanu, stoły i krzesła z drewna, żeliwne sofy, polietanowe krzesła. Jak wybrać meble,które idealnie skomponują się z ogrodem i będą funkcjonalne, wygodne i trwałe? Na co zwrócić uwagę, dokonując wyboru mebli ogrodowych aby zakup gwarantował satysfakcję użytkowania i zadowolił każdego, nawet najbardziej wybrednego miłośnika wypoczynku na świeżym powietrzu.

Co musimy uwzględnić, kupując meble do ogrodu?

Aby zakup mebli ogrodowych był udany, a satysfakcja z ich użytkowania wysoka, musimy uwzględnić kilka cech, które będą decydujące podczas ostatecznego wyboru. Są to:

  • funkcja mebla
  • jakość wykonania
  • wielkość
  • pielęgnacja
  • warunki w jakich będą użytkowane,

Funkcję mebla wymusza miejsce w jakim zostanie ustawiony. Jeżeli planujemy zakup mebli do strefy wypoczynku, to powinniśmy zwrócić uwagę na wygodne sofy i fotele. Gdy szukamy mebli na taras, z pewnością zainteresują nas meble o charakterze obiadowym, obszerny stół i wygodne krzesła lub fotele. Chcąc zagospodarować ogród zimowy wybierzemy meble łączące cechy zestawów domowych i ogrodowych. Niezależnie od tego czy naszym celem będzie wypoczynek z ciekawą książką, podczas spotkań z najbliższymi czy może zabawa z dziećmi, każdy z nas znajdzie w bogatej ofercie, coś co go zadowoli. Wybierając się na zakupy, warto jest mieć plan i znać cel poszukiwań. Nie warto dokonywać takich zakupów pochopnie.

Kolejnym kryterium, pod względem jakiego porównujemy oglądane meble, jest ich jakość. Jakość produktu może wyrażać się poprzez materiały użyte do ich wykonania czy sposób ich wykonania.Cenimy meble wykonane z materiałów naturalnych, szlachetnych i trwałych. Lubimy otaczać się przedmiotami luksusowymi, wykonanymi starannie, z dbałością o każdy szczegół. Wybierając meble ogrodowe, musimy pamiętać, że będą one narażone na trudne warunki zewnętrzne – wilgoć, wahania temperatur, promieniowanie. Dlatego nie warto jest oszczędzać na ich zakupie. Meble mają nam służyć dobre kilka sezonów,dlatego muszą być trwałe i jednocześnie atrakcyjne, a dobra jakość musi niestety trochę kosztować. Warto tu jednak wspomnieć, że dobre meble ogrodowe to inwestycja na lata.

Jakość wykonania i użytych materiałów ma wpływ, tak jak wspomnieliśmy, na ich odporność. Jeżeli wiem, że nasze meble będą narażone na promienie słoneczne, wybieramy takie, które się temu opierają. Gdy meble będą cały sezon na zewnątrz, decydujemy się na zakup takiego zestawu, któremu to nie zaszkodzi. Warunki w jakich będą ustawione meble, mają wpływ na tworzywo z jakiego powinny być zrobione.

Natomiast tworzywo wykorzystane do produkcji danego mebla wpływa na jego design i styl. Meble powinny komponować się z otoczeniem, w jakim będą ustawione. Dlatego charakter naszego ogrodu również wpływa na to jakie meble możemy wybrać. Modny obecnie technorattan dobrze komponuje się w ogrodach nowoczesnych. Meble drewniane harmonijnie dopełniają wnętrza swobodne, a charakterze rustykalnym. Zakup mebla powinien być przemyślany także pod tym katem. Nie dajmy się skusić wyprzedażom! kupujmy to, co naprawę chcemy mieć, bo pasuje do naszego ogrodu.

Aby dobrze skomponować meble we wnętrzu ogrodowym, musimy poznać jego wymiary, tak aby dobrać meble, które będą tam doskonale pasowały. Wymiar mebli musi być tak dostosowany, aby nie sprawiały one wrażenia zbyt małych w przestrzeni ogrodu, a także aby nie zagracały jej swoimi zbyt dużymi gabarytami. Znajomość wymiarów mebli będzie nam konieczna również w celu zaplanowania, gdzie możemy przechowywać je poza sezonem. Przydatna okaże się tutaj również dodatkowa funkcja składania mebli, co pozwoli nam ograniczyć wymiary miejsca potrzebnego do ich przechowywania zimą.

Każde tworzywo, niezależnie czy jest to materiał sztuczny czy naturalny, ma swoje wymogi pielęgnacyjne. Niestety, nie zawsze o tym pamiętamy, a przecież aby meble służyły nam wiele lat i pozostawały w doskonałej kondycji, atrakcyjnie wyglądając, potrzebują zarówno pielęgnacji jak też impregnacji. Decydując się na zakup określonego tworzywa, zapytajmy sprzedawce jak je pielęgnować i zastanówmy się czy będziemy mieć na to czas. Czy chcemy wybrać szlachetne drewno, które wymaga lakierowania i innych impregnacji, czy zdecydujemy się na atrakcyjny technorattan, do którego pielęgnacji wystarczy ściereczka oraz woda z impregnatem.

Meble i ich charakter, możemy chronić, ustawiając je pod zadaszeniem takim jak tu : https://ogrodolandia.pl/zadaszenia-tarasu  . Co ograniczy negatywne oddziaływanie środowiska na ich kondycję i wygląd.

Zakup najlepszych mebli ogrodowych wiąże się z podjęciem ważnej decyzji. Właściwy wybór gwarantuje nam satysfakcję z użytkowania mebli oraz z ich jakości wykonania. Wygodna kanapa, pojemny narożnik czy obszerny stół ogrodowy mogą stać się pretekstem do przyjemnego wypoczynku w ogrodzie.

Gdy interesują nas meble na taras, z pewnością zainteresują nas meble o charakterze obiadowym, obszerny stół i wygodne krzesła lub fotele.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ