Studnia – źródło życia

Kiedyś niezbędna przy każdym domu, dzisiaj spotykana już coraz rzadziej ze względu na dostęp do sieci wodociągowych – studnia, ponieważ to właśnie o niej mowa, nadal jednak cieszy się dużą popularnością.

W szczególności studnie wybierane są wtedy, gdy nie ma możliwości podłączenia budynku do sieci. Wówczas jest to zwykle jedyne rozwiązanie, aby dom jednorodzinny czy inny obiekt mógł być zaopatrywany w świeżą wodę. Dzisiaj jednak czerpanie wody ze studni tak, jak przed laty nie jest już konieczne – do dyspozycji jest szeroka gama urządzeń technicznych, między innymi pomp i rurociągów, za sprawą których możliwy jest stały i wygodny dostęp do wody.

Również samo zbudowanie studni nie jest dzisiaj takie skomplikowane. Najczęściej wykonuje się dzisiaj studnie wiercone, czyli głębiowe, ponieważ dzięki nim można uzyskać dojście do czystej wody o bardzo dobrych parametrach. Do tego celu wykorzystuje się specjalne wiertła, na przykład jak u producenta Staltechnika, które wiercą w odpowiednim miejscu na wskazaną głębokość. Studnie głębinowe pobierają wodę z pokładów skalnych, dlatego też ich głębokość to przeważnie od 15 do 20 metrów.

Dobranie odpowiedniego miejsca jest kolejną sprawą, która wzbudza dyskusje. Zasadniczo do wody można dowiercić się niemalże wszędzie, wszystko zależy od głębokości wiercenia, co z kolei ma związek z budową geologiczną terenu. Dlatego też warto zdecydować się na skorzystanie z pomocy ekspertów w tej dziedzinie – na podstawie wierceń, również stosuje się takie wiertła jak od producenta Staltechnika, można sprawdzić budowę terenu i dobrać miejsce, gdzie studnia będzie mogła być wybudowana.

Samodzielne wybudowanie studni jest możliwe, niemniej jednak najlepiej powierzyć sprawę ekspertom w tej dziedzinie, którzy będą mogli dobrać odpowiednie miejsce na studnię, a następnie zająć się wykonaniem wierceń i zamontowaniem wszystkich elementów potrzebnych do uruchomienia studni oraz doprowadzenia wody do domu. Adresy firm można znaleźć już teraz, przez internet.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak wybrać meble do ogrodu?
Następny artykułProjektujemy ogród zimowy
Redakcja PolskiDom.com.pl

Studiuję projektowanie wnętrz na jednej z najlepszych uczelni w kraju. Mój cel to zostać świetną projektantką wnętrz w stylu skandynawskim, który uwielbiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ