Jak utrzymać porządek w szafie?

To nie musi być wyłącznie scena z filmu, jeśli jesteś gotowy na przyswojenie oraz wprowadzenie w życie kliku cennych wskazówek. Uporządkowanie szafy to rzeczywiście, prawdziwe przedsięwzięcie. Może ono nawet okazać się dla ciebie trudne emocjonalnie; możesz mieć bowiem rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujesz lub nigdy więcej nie założysz, ale czujesz, że powinieneś je zachować ze względu na ich historię i wartość sentymentalną.

Czy wiesz, które ubrania nosisz, a które zajmują miejsce w twojej szafie? Prawdopodobnie znasz odpowiedź na to pytanie. Możesz nie być jednak całkiem pewien, kiedy ostatni raz założyłeś ten różowy sweter. Jeśli chcesz uzyskać jasność na temat tego, co faktycznie nosisz, odwróć wszystkie wieszaki, tak aby haczyki były zwrócone do tyłu szafy. Podczas noszenia ubrań, odwróć wieszak z powrotem do normalnej pozycji. Po kilku tygodniach, czy miesiącach, pozbądź się wszystkiego, co nadal ma odwrócony tyłem haczyk.

Jeśli twoja szafa dosłownie „pęka w szwach” od nadmiaru ubrań, spróbuj je sprzedać lub oddać potrzebującym. Dzięki temu zyskasz dodatkową przestrzeń w swojej szafie, przy okazji zyskując trochę pieniędzy lub robiąc dobry uczynek.

Spróbuj również uporządkować swoje ciuchy według kolorów. Szybko zauważysz korzyści płynące z tego rozwiązania, bowiem może się okazać, że posiadasz 5 identycznych T-shirtów, w tym samym, białym kolorze, a z których obecności nie zdawałeś sobie sprawy. Dzięki temu możesz dokonać bardziej świadomego wyboru, które z tych rzeczy warto zatrzymać, a które należałoby wyrzucić.
Zdarza się niekiedy, że brak miejsca w szafie nie wynika z przechowywania w niej nadmiaru niepotrzebnych ciuchów, jej rozmiary nie są zwyczajnie przystosowane do wielkości twojej garderoby. W takiej sytuacji alternatywną metodą może być zakup dodatkowych, przenośnych systemów przechowywania odzieży. Dobrym rozwiązaniem jest np. wieszak podłogowy na ubrania ze sklepu https://www.edinos.pl/wieszaki-podlogowe. Ten funkcjonalny i stylowy dodatek do twojego wnętrza, jest najczęściej łatwy w montażu , a dzięki przyczepionym kółkom, bez trudu możesz zmienić jego położenie. Wieszak ten pozwoli Ci na zawieszenie ubrań, które świeżo wyprasowałeś lub planujesz założyć następnego dnia.

Zamiast wieszać odzienie wierzchnie do przepełnionej szafy, z pomocą może przyjść stojak na ubrania. Wybór kształtów, rozmiarów i kolorów jest ogromny, a wieszak stojący może nie tylko wypełnić przestrzeń pustego przedpokoju, ale stanowić także dekoracyjny element wyposażenia domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ