Czy warto montować bramki ochronne?

Budując nasz pierwszy dom, musimy pamiętać o ogromniej ilości czynników mających faktyczny wpływ na to, jak wygodne będzie mieszkanie w nim. Kiedy jednak w naszym projekcie pojawiają się co najmniej dwie kondygnacje, a na dodatek mieszkają z nami małe dzieci, nie sposób nie zadbać o ich bezpieczeństwo. Jak zrobić to w przypadku schodów?

Najlepszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa naszym dzieciom stawiającym pierwsze kroki na schodach będzie bramka ochronna. Ta niepozorna, lecz bardzo wytrzymała konstrukcja jest naprawdę w stanie zmienić wiele w tym, jak komfortowo będziemy się czuć, gdy nasze oczy nie będą skupione na najmłodszych domownikach! Łatwo się jednak domyślić, że jej wybór wcale nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Na samym początku warto skupić się na kwestii jej budowy. Tak naprawdę najbezpieczniejszym wyjściem będzie wybór bramki z pionowymi belkami, która skutecznie utrudni małym alpinistom, przedostanie się przez nią od góry. Mądrym będzie także zabezpieczenie tego, aby nasze dziecko nie mogło przecisnąć się między poszczególnymi belkami – dziecięca kreatywność naprawdę nie zna granic! Odstępy o szerokości od 10 do 15 centymetrów powinny absolutnie to uniemożliwić! Poniżej bramka ochronna na schody Kalypto od FontanotShop.

Bramka ochronna

Bramka ochronna, aby była maksymalnie bezpieczna, nie może jedynie być zbudowana i zamontowana w odpowiedni osób. Właśnie dlatego powinniśmy także zwrócić uwagę na zamknięcie naszej bramki! Tak naprawdę jego specyfika powinna zależeć od wieku naszego dziecka. Na początku bez problemu można się zadowolić bramką z prostym zamknięciem, gdyż praktycznie pewne jest to, że maluch nie wpadnie na to, jak poradzić sobie z takim wyzwaniem. Z czasem jednak możecie się zdziwić, że jego kreatywność wzrośnie, i być może takie zamknięcie nie będzie już problemem. W takim momencie warto zdecydować się na model z blokadą otwarcia wymagającą co najmniej dwóch (a nawet i więcej) ruchów. Wtedy macie pewność, że nic mu nie grozi!

bramka dla dziecka

Podsumowanie

Zakup dobrej i wytrzymałej bramki wcale nie jest tak prosty, za jaki może uchodzić. Ilość czynników, jakie trzeba wziąć pod uwagę, jest naprawdę pokaźna, jednak wierzymy, że sobie z nimi poradzicie! Czego przecież się nie robi dla bezpieczeństwa naszych dzieci? Gwarantujemy wam, że wasz spokój jest wart wszystkich pieniędzy!

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ