Technorattanowe meble są jednymi z najpopularniejszych w polskich ogrodach. Są wytrzymałe na warunki atmosferyczne, łatwe w utrzymanie w czystości oraz lekkie i nowoczesne. Jak dbać o meble ogrodowe wykonane z technorattanu?

Czyszczenie mebli technorattanowych

Meble wykonane z technorattanu czyści się bez trudu, jednak wszelkie zabrudzenia powinno się usuwać w miarę możliwości na bieżąco. Przed rozpoczęciem sezonu krzesła, fotele, sofy i stoliki powinno się spłukać strumieniem bieżącej wody, by usunąć z nich brud, który zgromadził się w okresie od późnej jesieni do wczesnej wiosny. Jeżeli meble były przechowywane w pomieszczeniu, woda usunie z nich nagromadzony kurz. Następnie meble przeciera się szmatką zwilżoną w ciepłej wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu. Jeżeli na technorattanowych włóknach widoczne są stare plamy, można pozbyć się ich za pomocą odrobiny octu lub soku z cytryny. Niewskazane jest czyszczenie mebli z technorattanu wrzątkiem i gorącą wodą oraz silnymi środkami myjącymi. Meble po umyciu pozostawia się do wyschnięcia w lekko zacienionym miejscu, a następnie układa się na nich koce, poduszki i inne tekstylia. Jeśli szuka się nowych mebli, warto postawić na modele z oferty https://dominova.com.pl/meble-ogrodowe.

W trakcie trwania sezonu letniego meble czyści się na bieżąco za pomocą wilgotnej ściereczki. Ze względu na to, że syntetyczne włókna są odporne na wchłanianie plam i barwników z soków, wina czy kawy, rozlane napoje wystarczy zetrzeć bez obaw o zniszczenie mebli. Jeżeli pomiędzy technorattanowymi splotami znajdują się okruchy, usunie się je szybko za pomocą odkurzacza.

Konserwacja mebli po zakończeniu sezonu

Zanim zakończy się sezon letni i schowa się meble z technorattanu w pomieszczeniu gospodarczym lub w specjalnym pokrowcu, powinno się wykonać prace konserwacyjne. Włókna syntetyczne warto wyczyścić i zabezpieczyć za pomocą specjalnych preparatów do konserwacji technorattanu. Tego typu preparaty kosztują nawet kilkadziesiąt złotych, lecz używa się ich wyłącznie raz na sezon. Jeżeli meble technorattanowe posiadają metalowe elementy, niepokryte splotami z syntetycznego włókna, niezbędne jest ich zabezpieczenie przed korozją za pomocą specjalnego preparatu. Jest to szczególnie ważne, gdy meble pozostają przez cały rok na zewnątrz. W przypadku pojawienia się śladów rdzy na metalowych nóżkach lub podłokietnikach, powinno się usunąć korozję za pomocą twardej szczotki, a następnie zabezpieczyć meble dwoma warstwami środka chroniącego przed rdzewieniem.

[Głosów:4    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ