płot murowany

Ogrodzenia murowane należą do jednych z najstarszych i najsolidniejszych metod ogrodzenia naszej posesji, ponieważ to właśnie płot murowany, sprawia że czujemy się bardzo bezpiecznie, ponieważ jest to bardzo mocny materiał, którego nie sposób zniszczyć, dlatego też, to właśnie płot murowany, cieszy się zdecydowanie największa popularnością oraz zainteresowaniem ze strony klientów, którzy wybierają właśnie płot murowany częściej, aniżeli inne ogrodzenia. Zazwyczaj ogrodzenia murowane, stosowane są, żeby ogrodzić naprawdę bardzo obszerne posesje. Jeżeli ktoś, naprawdę pomysłowo zaprojektuje ogrodzenie murowane, to wtedy będzie się ono prezentowało naprawdę fantastycznie.

Ogrodzenia murowane mogą być wykonane z kilku typów cegieł, z bloczków betonowych i silikatowych, o różnym kolorze i fakturze, oraz z kamienia. Kamień, to bez wątpienia, materiał tradycyjny i solidny, jest preferowany przez wielu inwestorów. Największą trwałością cechują się natomiast materiały, takie jak granit, kwarcyt, bazalt, porfir i sjenit. Bardzo dekoracyjnie wyglądają natomiast piaskowiec i wapień, gdyż mają one bardzo przyjemną, chropowatą powierzchnię i ciepły kolor. Ogrodzenia najczęściej wznosi się z bloków – ciosanych i łupanych, które mają regularne kształty. Wraz z upływem lat kamień nabiera charakteru, jego impregnacja nie jest konieczna. Porowaty piaskowiec i wapień warto jednak zabezpieczyć, bo dość szybko ulegają one erozji, a w miejscach zacienionych porastają glonami.

Czym tak naprawdę są ogrodzenia murowane

Zdecydowana większość osób, jako materiał na płot murowany, wybiera cegły. Ogrodzenia z cegieł są popularne teraz, jak również popularne były jeszcze wiele lat tego, ponieważ cegły, jako materiał sam w sobie, jest naprawdę rewelacyjnym materiałem, który umożliwia wybudowanie wysokiej jakości obiektów i budynków.

Mury z cegieł bardzo skutecznie ogradzają wyznaczone tereny od reszty otoczenia. Jest to materiał, z którego może powstawać wiele różnych budowli. Cegła ma uniwersalne właściwości, jeśli chodzi o możliwość jej układania i łączenia. Mogą z niej powstawać tak pełne i wysokie mury, jak lżejsze, ażurowe i bardzo dekoracyjne ogrodzenia. Wszystko zależy od stylu posiadłości, ukształtowania terenu, fantazji właścicieli i projektantów oraz precyzji wykonania ekipy budowlanej.

ogrodzenia murowane świetnie się prezentują

Charakterystyka ogrodzeń murowanych

Ogrodzenia z cegły muruje się na specjalnym fundamencie z poziomą izolacją i dylatacją, czyli szczeliną. Cegły układa się poziomymi warstwami na zaprawie cementowej albo cementowo-wapiennej. Po zakończeniu murowania i wypełnieniu spoin, powierzchnie ogrodzenia należy dokładnie wyczyścić z resztek zaprawy i ewentualnych zabrudzeń. Ponieważ nowoczesne cegły miewają różnorodną kolorystykę, także ogrodzenia, które z nich powstają mogą zachwycać ciekawymi zestawieniami barw. Od białych, przez odcienie szarości, czerwienie, brązy i beże. Jeśli chodzi o koszt postawienia ogrodzenia z cegły, zależy on, oczywiście, od rodzaju cegły oraz od wielkości muru, jaki ma powstać.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ