Gruntowny remont w domu

Remont sypialni to wyzwanie, z którym każdy sobie poradzi.

Podczas remontu wystarczy trzymać się kilku prostych zasad i użyć odpowiednich materiałów. Na samym początku należy wykonać kosztorys. Określenie kwoty, jaka będzie potrzebna to ważny element remontu. W koszty remontu przeważnie wchodzą: zakup odpowiednich farb, mebli, wymiana podłogi, nierzadko również szpachlowanie i tynkowanie pomieszczenia oraz opłata za usługi Po ustaleniu kosztorysu i sprawdzeniu budżetu, którym się dysponuje, można wziąć się do dzieła.

Jak zacząć remont sypialni

Jeżeli sypialnia potrzebuje gruntownego remontu, ściany są zniszczone, są nierówne i posiadają dziury, należy użyć szpachli. Masa szpachlowa jest niezastąpiona podczas wypełniania ubytków w ścianie, zamaskowania rys, czy wyrównania powierzchni ścian. Używa się jej przed malowaniem, tapetowaniem czy nakładaniem tynków strukturalnych. Małe ubytki w ścianach można zaszpachlować samemu. Jest to prosta czynność, masę szpachlową nakłada się za pomocą cienkiej, małej szpachelki. Kiedy szpachla całkowicie wyschnie, należy ją zetrzeć za pomocą papieru ściernego o odpowiedniej grubości, najczęściej używa się papieru o grubości 150- 120. Jeżeli do szpachlowania nadaje się cała sypialnia, nie warto ryzykować i samemu szpachlować, w tym momencie trzeba poszukać fachowca.

Remont sypialni wykończenie ścian

Po zaszpachlowaniu ścian i zagruntowaniu, o ile była taka potrzeba, można pomyśleć o dekoracyjnym zdobieniu ścian. W tym miejscu trzeba się zastanowić jakie kolory się lubi, czy sypialnia jest dobrze doświetlona, jakiej jest wielkości. Małe sypialnie, szczególnie od północnej strony, warto zaaranżować w stylu minimalistycznych z jasnymi ścianami. W małych pomieszczeniach można użyć ciemnych dodatków typu poduszki, ramki na zdjęcia, czy inne elementy dekoracyjne. W dużych sypialniach sprawdzą się ciemniejsze odcienie, najlepiej w dwóch kontrastujących kolorach. Zastosowanie ciemniejszych ścian w dużym pomieszczeniu sprawi, że stanie się ono bardziej przytulne.

Dekoracyjne wykończenie ścian w sypialni

Po określeniu koloru ścian przychodzi moment na materiał, którym zostaną wykończone. Najbardziej popularne są farby sylikonowe i tynki dekoracyjne. Farby sylikonowe bardzo dobrze się rozprowadzają po ścianie podczas malowania. Najlepsze są farby sylikonowe połyskujące, wtedy czyszczenie ścian z zabrudzeń jest łatwe i szybkie. W przypadku ścian matowych zabrudzenia wchodzą w pory ściany i często nie da się ich usunąć. Oprócz farb, ściany można wykończyć tynkiem dekoracyjnym. Na rynku istnieje wiele rodzajów ozdobnych tynków. Jeżeli chce się uzyskać bardziej finezyjną sypialnię, warto użyć tynku dekoracyjnego nawet na jednej części ściany. Nie ma potrzeby kłaść tynku na całych powierzchniach ścian, szczególnie kiedy sypialnia jest mała. Ozdobne fragmenty z tynku dekoracyjnego w sypialnie potrafią dodać elegancji i nietuzinkowości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ