5 sposobów na to, jak niskim kosztem odmienić wygląd mieszkania?

Każde wnętrze, niezależnie od tego, ile wydaliśmy na nie pieniędzy, zaczyna się w końcu nudzić. Pewnego dnia wracamy do mieszkania i zdajemy sobie sprawę, że nie wygląda już tak, jakbyśmy tego chcieli. Na szczęście nie trzeba od razu decydować się na generalny remont, ponieważ wystarczy zastosować kilka zabiegów, aby nasze lokum nabrało zupełnie innego charakteru. Oto 5 tanich i łatwych sposobów na odmianę mieszkania.

1. Zmiana oświetlenia

Lampy, klosze, a nawet odcień i moc żarówki są w stanie całkiem zmienić wydźwięk pomieszczenia. Chłodne, mocne światło od razu oddaje wrażenie poważnego miejsca i szczególnie dobrze sprawdzi się w gabinecie. Jeśli natomiast zastosowaliśmy je wcześniej w pokoju dziennym, to może warto postawić teraz na bardziej nastrojowe oświetlenie? Taka zmiana będzie zauważalna od progu i nie wymaga od nas dużych nakładów finansowych. Świetnie sprawdzi się tutaj zastosowanie modnych ostatnio kul świecących, które są dostępne np. na http://www.tvokazje.pl/187-akcesoria-do-oswietlenia

 2. Więcej zieleni

Kwiaty są najlepszym sposobem na to, by pomieszczanie stało się bardziej przytulne i zmieniło się w azyl, w którym szybko naładujemy swoje baterie. Rośliny są dostępne w każdym większym markecie, a ich cena często nie przekracza 10 zł. Przeraża nas cena ozdobnych mis? Nic strasznego! Plastikową doniczkę można zawinąć zwykłym papierem do pakowania, dodać sznur, drewniane dekoracje i gotowe! Pamiętajmy też o tym, że rośliny charakteryzują się działaniem terapeutycznym, więc odmienimy nie tylko mieszkanie, ale także poprawimy swój nastrój.

 3. Naklejki, tapety, plakaty

Jesteśmy fanami Gwiezdnych Wojen? Od kilku lat śledzimy prace utalentowanego fotografa? Fascynuje nas sztuka uliczna? Przenieśmy nasze pasje do wnętrza mieszkania! Jednak aby takie rozwiązanie było tanie musimy unikać pokusy kupowania unikalnych dzieł prosto z galerii. Zamiast tego systematycznie przeglądajmy portale aukcyjne i zagraniczne sklepy. Czasami można na nich trafić na wysokiej jakości zdjęcia dzieł Banksy’ego za kilka dolarów!

 4. Drugie życie starych mebli

Kupiliśmy mieszkanie kilkanaście lat temu, wtedy też umeblowaliśmy swoje cztery kąty. Po tylu latach okazało się, że nasza kanapa, mimo dobrego stanu, nijak nie pasuje do obecnych standardów i mody. Na szczęście nie trzeba jej od razu wyrzucać. Na pomoc przychodzą sklepy z tkaninami lub second handy, w których dostaniemy narzuty w śmiesznie niskich cenach. Do nich dopasowujemy kolorystycznie poduszki (wybierajmy poszewki bez wkładu, są o wiele tańsze), a drewniane elementy przemalowujemy. Nie przekraczając kwoty 100 zł jesteśmy w stanie wyczarować zupełnie nową kanapę.

 5. Wyeksponuj jeden element

Zanim wpadniemy w szał dekorowania, zastanówmy się, co tak właściwie chcielibyśmy osiągnąć i który element wystroju ma być najważniejszy. Czy mają być to kule świecące, plakat, a może mebel? Jeden wyeksponowany przedmiot zrobi o wiele lepsze wrażenie, niż wystawienie na raz wszystkich bibelotów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ