Głośniki do salonu

Nawet niewielkich rozmiarów salon można z powodzeniem przekształcić w salę kinową. Oprócz dobrego telewizora potrzebne są nam wysokiej jakości głośniki, które wytwarzają doskonały dźwięk. Które z nich nadają się najlepiej do takiego celu? Podpowiadamy.

O czym pamiętać wybierając głośniki do salonu?

Wybierając głośniki do salonu należy zwrócić szczególną uwagę na metraż całego pomieszczenia. Należy dokonać dokładnych pomiarów. Na ich podstawie łatwiej wybrać sprzęt, który będzie w pełni odpowiadał naszym indywidualnym potrzebom. Głośniki zbyt obszerne nie nadają się do małych pomieszczeń. Efekt dźwięku stanie się bardzo chaotyczny i dłuższe przebywanie w takim miejscu nie będzie sprawiać przyjemności. Natomiast zbyt małe głośniki nie wygenerują dość basu.

Jak wybrać najlepszy rodzaj głośników do salonu?

Na rynku znajdziemy niewielkich rozmiarów głośniki podstawkowe, które sprawdzają się do większości zastosowań. Dzięki swoim małym gabarytom nie zajmują dużej przestrzeni. Można je z powodzeniem ustawić na półkach w salonie lub umieścić w niewielkiej odległości telewizora. Jeśli dysponujemy salonem, który nie ma dużej powierzchni to będzie to idealny wybór. Ilość głośników należy dopasować do indywidualnych potrzeb uwzględniając maksymalny budżet jaki chcemy na nie przeznaczyć.

Największym zainteresowaniem do reprezentatywnych miejsc, zwłaszcza takich jak salon, są modele o większych gabarytach. Są to głośniki podłogowe, które najlepiej sprawdzą się w miejscach o dużych przestrzeniach. W tym przypadku należy zachować odpowiednie odstępy zarówno od ścian, jak i innych mebli. W instrukcji konkretnego modelu głośnika znajdziemy odpowiednie wytyczne i rekomendacje. Głośniki podłogowe znajdziemy w ofercie szerokiej gamy producentów. Wiele z tych modeli to sprzęt jakości premium, więc wybierając dobrą markę można mieć pewność, że uzyskamy najlepszy możliwy efekt, zwłaszcza w przypadku dużego wnętrza.

Na rynku znajdziemy także głośniki, które wymagają instalacji. Najczęściej są to modele sufitowe. Wybierane są przez osoby, które chcą uzyskać wysoką jakość dźwięku, ale potrzebują dyskrecji. W ich przypadku okablowanie nie jest widoczne. Dzięki temu świetnie nadają się nie tylko do salonu, ale również innych pokoi. Warto jednak wiedzieć, że w większości przypadków są na tyle małe, że nie są w stanie oddać dobrej dynamiki dźwięku, więc trzeba je połączyć z odpowiedniej klasy subwooferem. Stanowią najczęściej doskonałe uzupełnienie dobrze zaprojektowanego systemu kina domowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ