Rodzice zajmują szczególne miejsce w życiu każdego dziecka przez całe jego życie. W dzieciństwie są ostoją bezpieczeństwa i wszechwiedzącą pomocą, a w późniejszym wieku wsparciem oraz najlepszymi dziadkami. Ich poświęcenie w naszym wychowaniu, częste wyrzeczenia, nieprzespane noce, spędzone na zamartwianiu się i bezgraniczna miłość jaką okazują swoim dzieciom zasługują na wyjątkowe podziękowania. Takie „dziękuję” sprawi dużo więcej radości, jeśli okraszone będzie sentymentalnym prezentem, na przykład zdjęciami z uwiecznionymi chwilami z wspólnego życia. Dlaczego akurat zdjęcia? Ponieważ są one jedynym możliwym i wiernym obrazem przeszłości, przez co tworzą wyjątkową pamiątkę. Z kolei zebrane w formie albumu czy fotoksiążki stworzą piękną historię obrazkową życia rodziców.

Fotoksiążka jako prezent

Moda na fotoksiążki pojawiła się wraz z rozwojem technologii. Obecnie nie musimy ograniczać się tylko do tworzenia odbitek zdjęć, ale możemy wywoływać je w formie pięknej książki, ozdobionej dodatkowym tekstem, grafikami i obrazkami. To własnie ze względu na te walory książka ze zdjęciami jest wyjątkowym sposobem na podziękowanie dla rodziców za ich trud włożony w nasze wychowanie, poświęcony nam czas i miłość.

W fotoksiążce można zawrzeć na przykład zdjęcia prezentujące historię znajomości rodziców i ich wspólnego życia, od pierwszego udokumentowanego fotografiami spotkania, poprzez zaręczyny, ślub, narodziny dzieci, ich chrzest i stopniowe dorastanie. Ciekawym pomysłem będzie tez prześledzenie całego życia rodziców, od ich narodzin, i humorystyczne przedstawienie ich dorastania i wyboru drogi życia. Bez względu na to, jaki charakter będzie miała przedstawiona w fotoksiążce opowieść, na pewno sprawi rodzicom ogromną radość, którą będą mogli cieszyć się przez długie lata – za każdym razem, gdy sięgną po ten prezent.

Jak stworzyć fotoksiążkę dla rodziców?

Podziękowania dla rodziców w formie książki z fotografiami z ich życia mogą przyjąć dwie różne formy, które dostępne są w empikfoto.pl. Jeżeli zależy nam na utrzymaniu charakteru albumu ze zdjęciami, warto zdecydować się na stworzenie książki na papierze fotograficznym. Takie rozwiązanie sprawi, że twarde i sztywne strony będą przypominać prawdziwe odbitki. Z kolei w przypadku, gdy chcemy podkreślić książkowy charakter prezentu, można zdecydować się na papier kredowy. Ta wersja zapewni miękkość i elastyczność kartek, a znajdujące się na nich zdjęcia będą tym bardziej kojarzyć się z opowieścią napisaną obrazami.

Poza samymi fotografiami i rodzajem papieru, istnieje szeroka gama możliwości dotyczących kolorystyki i wzornictwa. Najlepiej jest dopasować je pod kątem przedstawianej w książce historii, by wszelkie dodatki w rodzaju sentencjonalnych lub humorystycznych napisów, tematycznych grafik czy wzorów na papierze tworzyły spójną całość ze zdjęciami.

Na samym końcu, nie sposób zapomnieć o elemencie charakterystycznym dla książki, czyli okładce. Oczywiście najlepiej, by jej kolorystyka i zdobienia odpowiadały wnętrzu. W ofercie empikfoto.pl dostępne są dwa podstawowe rodzaje okładek, które można samodzielnie zaprojektować. Są to okładki matowe lub błyszczące. Te pierwsze sprawdzą się szczególnie dobrze przy zawartości raczej stonowanej, drugie z kolei świetnie oddadzą zabawny charakter opowieści i stylizację na album fotograficzny. Ostateczna decyzja pozostaje jednak w gestii dzieci, które tworzą fotoksiążkę z myślą o swoich rodzicach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ