Ekogroszek Katowice – wybór trafiony, czy chybiony?

0
916

Katowice to miasto stawiające szczególne wymagania przed jego mieszkańcami. Z jednej strony, jest to jedno z najprężniej rozwijających się dużych miast w naszym kraju, w którym z roku na rok rośnie ilość przestrzeni biurowych, placów budowlanych, inicjatyw kulturalnych i licznych innych. Sprzyja to osiedlaniu się w Katowicach i ich okolicy. Z drugiej strony, Katowice – przez swoje usytuowanie – odznaczają się wyjątkowo niską jakością powietrza, co z kolei może lekko zniechęcać. Dlatego wszyscy mieszkańcy Katowic, przygotowujący się do rozpoczęcia sezonu grzewczego, powinni dołożyć starań i wybrać paliwa ekologiczne, które pozwolą cieszyć się nie tylko ciepłem w domu, ale też zdrowym powietrzem na zewnątrz.

Możliwości energetyczne dla mieszkańców Katowic

Każdy użytkowników instalacji grzewczej pragnie, by działała przede wszystkim sprawnie i efektywnie, a w drugiej kolejności – ekologicznie. Nie powinno to zresztą dziwić, gdyż zadaniem instalacji jest po prostu – wytwarzanie energii cieplnej. Na szczęście, rozwój nowoczesnej technologii w zakresie paliw stałych pozwala osiągnąć oba te cele za jednym razem. Wystarczy przestawić swoje gospodarstwo domowe na zużycie ekogroszku.

To ekologiczne i przyjazne środowisku paliwo stałe jest produkowane na bazie drobinek węgla, jednak nie miału węglowego. Granulki kwalifikujące do ekogroszku są wysokiej jakości, pozbawione zanieczyszczeń oraz spełniają normy pod kątem właściwości fizycznych – takich jak rozmiar.

W rezultacie, ekogroszek to paliwo bezpieczne w czasie spalania (zawartość związków siarki wynosi mniej niż 1 procent), łatwe w użyciu i obsłudze (wytwarza minimalną ilość popiołu) oraz stosunkowo tanie. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę proporcje pomiędzy ceną a ilością wytwarzanej energii.

W przypadku mieszkańców Katowic, zaletą wynikają z wyboru ekogroszku jest jego łatwa dostępność. Ekogroszek znajduje się w ofercie wielu składów opału, a także innych firm handlowych działających zarówno stacjonarnie jak i w internecie. Najczęściej, dostępny ekogroszek powstaje na bazie wysokoenergetycznego i oczyszczonego węgla pochodzącego z polskich lub czeskich kopalni.

Ekogroszek Katowice

Ekogroszku najczęściej poszukujemy za pośrednictwem internetu. Wystarczy w tym celu nawiązać kontakt z lokalnym dostawcą i złożyć zamówienie korzystając z formularza. Do wyboru jest najczęściej przynajmniej kilka typów ekogroszku.

Dla klientów budżetowych, którzy pragną wygenerować oszczędności na zakupie ekogroszku, polecamy paliwa o sile grzewczej w granicy 25-26 Mj na kilogram. Taki ekogroszek zadowoli wszystkich mieszkańców danego budynku, a jednocześnie – nie zrujnuje naszego portfela.

Dla odbiorców bardziej „ciepłolubnych”, którzy pragną dogrzać swoje miejsce zamieszkania w stopniu optymalnym, polecamy ekogroszki, których moc opałowa dochodzi do nawet 30 Mj na kilogram paliwa.

Warto przy tym podkreślić, że na ilość wytworzonego ciepła ma wpływ nie tylko jakość paliwa, ale również jakość kotła, który znajduje się w naszym użyciu. Im wyższa klasa energetyczna naszego urządzenia, tym więcej energii cieplnej trafi do naszej instalacji grzewczej. Kotły o najwyższej klasie energetycznej minimalizują ilość zmarnowanej energii cieplnej do prawie zera.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ