Ekogroszek

Ekogroszek to rodzaj paliwa stałego, które w ostatnich latach zyskało sobie ogromną popularność na naszym rynku. Zawdzięcza ją nie tylko coraz częściej instalowanym kotłom dedykowanym do jego wykorzystania, ale również szeregowi zalet, na które zwracają uwagę konsumenci. Dlaczego zatem jest tak chętnie wykorzystywany?

Czym jest ekogroszek?

Ekogroszek to paliwo stałe, które dedykowane jest do nowoczesnych kotłów grzewczych, odpowiadających za ogrzewanie domów oraz wody użytkowej. Został przygotowany w taki sposób, aby jak najlepiej spełniał wygórowane wymagania użytkowników i był doskonale dopasowany do pracy nowoczesnych urządzeń grzewczych. Przede wszystkim jest więc frakcją węgla, która posiada niewielkie rozmiary, zazwyczaj w przedziale 5-25 mm.

Jednocześnie odznacza się wysoką kalorycznością, czyli współczynnikiem, który mówi, jak wiele ciepła można uzyskać ze spalenia określonej ilości paliwa. Liderem w tej dziedzinie jest TOP ekogroszek, którego wartość opałowa jest nie niższa niż 25 MJ/kg.

Cztery cechy, które także wpływają na jakość ekogroszku

Oprócz wartości opałowej, na jakość ekogroszku wpływają także inne czynniki. Pierwszym z nich jest zawartość wilgoci, która obniża jakość materiału opałowego i utrudniania całkowite spalanie. W przypadku najlepszych rodzajów ekogroszku jest ona możliwie najniższa i nie powinna przekraczać 15%.

Druga cecha to zawartość popiołu, który jest materiałem niepalnym. Im większa jego obecność, tym mniejsza wartość energetyczna uzyskiwana z kilograma produktu. Przekłada się on także na większą ilość pozostałości w piecu i częstsze jego sprzątanie.

Trzecia cecha to zawartość siarki, czyli substancji odpowiadającej za powstawanie szkodliwych tlenków. Nie tylko są one niezdrowe dla środowiska, ale także przyczyniają się do szybszej korozji elementów konstrukcyjnych pieca. W najlepszych rodzajach paliwa plasuje się na poziomie około 1%.

Ostatnia cecha, o jakiej warto wspomnieć, to współczynnik spiekalności. Powinien być jak najniższy, ponieważ dzięki temu poszczególne ziarna nie łączą się razem. Takie ich łączenie – spiekanie – powoduje bowiem, że również spada wartość kaloryczności i pozostaje więcej odpadów.

Najlepszy ekogroszek w Bydgoszczy

Jeśli zastanawiasz się, jaki ekogroszek w Bydgoszczy powinieneś kupić, polecamy ci TOP ekogroszek, który odznacza się najwyższą jakością i bez wątpienia będzie zarówno ekonomicznym, jak i ekologicznym paliwem. Podawany do kotła za pomocą automatycznego podajnika będzie tym bardziej wydajny, co zapewni ci minimalne rachunki przy maksymalnym uzyskiwanym cieple.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ