szambo

Mieszkasz na wsi lub na terenach podmiejskich, gdzie budynki nie są podłączone do sieci wodnokanalizacyjnej? Zgodnie z polskimi przepisami sanitarnymi to na tobie jako na właścicielu spoczywa obowiązek gromadzenia i odprowadzania ścieków. W takiej sytuacji dobrym pomysłem może być montaż własnego szamba betonowego. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na budowę właśnie takiego zbiornika.

Brak szkodliwości dla środowiska

W przypadku samodzielnej organizacji zarządzania ściekami na terenie posesji dla wielu osób bardzo ważne są kwestie związane z bezpieczeństwem ekologicznym. Wysokiej jakości szamba betonowe ze strony https://szambamamut.pl/ są bardzo szczelne, dlatego nie ma możliwości przedostania się zanieczyszczeń do środowiska. Nowoczesnym konstrukcjom nie powinny zaszkodzić nawet środki chemiczne, trudne warunki atmosferyczne czy też obecność wody.

Ponadto beton wytwarza się z naturalnych składników, czyli będącego spoiwem mineralnym cementu, kruszywa, kruszywa i wody. Dodatkowo mogą pojawić się różne domieszki, często spotyka się też substancje uszlachetniające. Taki skład nie jest szkodliwy dla środowiska, co jest ważne, ponieważ szamba betonowe montuje się w ziemi. Gwarancją bezpieczeństwa jest także zakup zbiornika ze sprawdzonego źródła.

Stabilna konstrukcja

Beton jest ciężkim materiałem, dlatego wykonane z niego zbiorniki mają dużą masę. W przypadku szamba jest to spora zaleta, ponieważ konstrukcja nie wymaga dodatkowych zabiegów potrzebnych do osadzenia jej w podłożu. W przypadku szamb plastikowych zazwyczaj trzeba je obetonować lub zakotwiczyć w betonie, co z kolei może uniemożliwić późniejszą sprzedaż takiego zbiornika.

Ponadto duży ciężar konstrukcji ze sklepu online Szamba Mamut sprawia, że znacząco zmniejsza się ryzyko przesuwania zbiornika. Warto pamiętać, że na szambo działają różne siły, w tym wody gruntowe. Ryzyko wypchnięcia pustego zbiornika z plastiku jest znacznie większe niż w przypadku szamba wykonanego z wysokiej klasy betonu. To z kolei ma spory wpływ na bezpieczeństwo w kwestii gromadzenia ścieków na własnej posesji.

Atrakcyjna cena

Praktycznie dla każdej osoby, która musi zmierzyć się z samodzielną organizacją wywozu ścieków, ważny jest koszt inwestycji. Konstrukcje z betonu wypadają pod tym względem lepiej niż zbiorniki plastikowe. Różnica w cenie może wynieść nawet kilka tysięcy złotych, co zdecydowanie przemawia na korzyść szamb betonowych. Może to być szczególnie ważne, gdy jest to rozwiązanie tymczasowe do momentu podłączenia okolicy do sieci wodnokanalizacyjnej.

Ponadto zbiornik z betonu nie generuje dodatkowych kosztów związanych z osadzaniem w podłożu. Należy pamiętać, że szamba plastikowe mogą wymagać obciążenia, które będzie zabezpieczać konstrukcję przed wypychaniem przez wody gruntowe. Na dodatek w przypadku obetonownowania plastikowego zbiornika nie można go później odsprzedać, co uniemożliwia odzyskanie przynajmniej części kosztów inwestycji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ