drzewka owocowe

Tematem, który chcemy poruszyć w dzisiejszym artykule, są tak zwane drzewka owocowe. Jak sama nazwa wskazuje, jest to dokładnie ten typ drzewek, które są w stanie dać nam owoce. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy zainwestowanie w takie drzewka owocowe i umieszczenie ich we własnym ogródku, to dobry wybór. Postaramy się udzielić wam odpowiedzi na to pytanie i mamy nadzieje, że dzięki temu będziecie wiedzieć czy aby na pewno, taka inwestycja będzie dobrym wyborem.

drzewka owocowe

Kiedy sadzić drzewa owocowe?

Najbardziej optymalnym terminem sadzenia drzew i krzewów owocowych jest termin jesienny od października do pierwszych silniejszych przymrozków lub bardzo wczesną wiosną kiedy nie ruszy jeszcze wegetacja. Jedynie korzystając z sadzonek przechowywanych w chłodniach możemy sobie pozwolić na nieco późniejsze wiosenne nasadzenia. Jeżeli temperatura gleby nie spadnie poniżej 4oC rośliny zdążą przed zimą zregenerować system korzeniowy, a wiosną będą one mogły od razu lepiej pobierać wodę i składniki mineralne. Wadą jesiennego terminu sadzenia jest ryzyko przemarznięcia nadziemnej części drzewek podczas surowej zimy. Może także dojść do przemarznięcia korzeni, gdy większym spadkom temperatury powietrza towarzyszy brak okrywy śnieżnej. Należy więc zadbać o zabezpieczenie drzewek i krzewów przed mrozem. Jeżeli tego nie zrobicie, to istnieje ryzyko, że drzewka poumierają. Nie potrzebują one zbyt dużego czasu na to żeby wyrosnąć. A wtedy będziemy mieli naprawdę przepiękne i niezwykłe drzewka o cudownym wyglądzie.

drzewka owocowe

Drzewka owocowe – po co  tak właściwie są one nam potrzebne?

Wydaje nam sie, że odpowiedź na to pytanie jest raczej oczywista. Mianowicie drzewka owocowe, dają to co najlepsze. Przepyszne owoce, które z pewnością przypadną wam do gustu. W końcu sami je wyhodujecie. Po drugie podczas gorącego lata, zapewniają wam niezbędny cień. Dlatego też drzewka owocowe, są tak dobrym wyborem. Zapewne pytanie, które wam pozostaje to które z drzewek owocowych będą najlepszym wyborem? Mamy dla was kilka ciekawych propozycji sadzonek drzewek owocowych w które, naszym zdaniem powinniście zainwestować. A są to:

– jabłonie

– grusze

– śliwki

– wiśnie

– czereśnie

– brzoskwinie

Wydaje nam się, że każde z tych wyżej wymienionych drzewek to świetny wybór dla osób, które chcą zadbać o swój ogródek. Cóż, niewątpliwie jest to racja. Piękne drzewka, które zapewnią nam zarówno sporo cienia, jak i również przepyszne owoce, takie jak na przykład jabłka.

 

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ