kwiaty wieloletnie na działkę

Działka jest miejscem niewątpliwie niezwykłym. Nasz własny kawałek ziemi, gdzie możemy spędzić przyjemnie czas, na przykład robiąc grilla czy po prostu sadząc swoje ulubione warzywa i owoce. Jednak ważne również jest dla nas to, aby działka wyglądała również pięknie. Dlatego dobrym pomysłem będzie zainwestować w kwiaty wieloletnie na działkę. Takie kwiaty sprawiają, że wasz ogródek stanie się przepięknym miejscem w którym każdy będzie chciał spędzać czas. Dlatego też porozmawiamy dzisiaj o kwiatach wieloletnich na działkę, które będą dobrym wyborem na wasz mały skrawek ziemi jakim oczywiście jest działka.

Jeżówka kluczem do sukcesu – świetny kwiat wieloletni na działkę

kwiaty wieloletnie na działkę

Jeżówka, czyli Echinacea, to roślina z rodziny astrowatych, która kwitnie pięknie od lipca do października.Bardzo popularna jest jeżówka Alba o białych kwiatach oraz jeżówka Magnus o kwiatach czerwonych. Rośliny dorastają do 1 m wysokości i tworzą malownicze kępy. Jeżówka wytwarza koszyczki, które przyciągają pszczoły. Ta bylina jest bardzo prosta w hodowli, lubi gliniasto-piaszczyste gleby, a warunki jej uprawy nie są wymagające i będzie pięknie rosła tam, gdzie nigdy nie utrzymałaby się bardziej wymagająca roślina. Plusem jeżówki jest to, że jest bardzo „rozrodna”. Co sezon tworzy ona naprawdę sporo samosiejek. Dlatego też pomimo tego, że roślina sama w sobie nie jest trwała, to olbrzymia ilość nowych roślin, tworzonych przez Jeżówkę sprawia, że szybko nadrobimy straty.

Krwawnik – kwiat wieloletni na działkę, który nie wymaga sporo pracy

kwiaty wieloletnie na działkę

Krwawnik pospolity przez większość z nas traktowany jest jako zwyczajny chwast. Ma minimalne wymagania glebowe, często spotykany jest na mniej zadbanych trawnikach osiedlowych i polanach w lasach. Kwitnie bardzo długo, bo od czerwca do października, i każdy zapewne choć raz widział tę roślinę – ma bardzo drobne koszyczki kwiatowe, które zbierają się w baldachy. Najpopularniejszy kolor krwawnika to żółty, biały albo lekko różowy. Jak widać, nawet roślina uznawana za chwast może być bardzo dobrym wyborem do naszej działki. Jeżeli sami mielibyśmy polecić ci któryś z typów kwiatów wieloletnich na działkę, to krwawnik o różowym kolorze będzie naprawdę świetnym wyborem. Dlaczego?  Z powodu ich niezwykłego koloru. Piękny, lekki róż sprawi, że każdy będzie chciał spędzać czas w waszym ogrodzie. Dlatego też według nas powinniście się zdecydować na to, żeby zainwestować w krwawniki na waszą działkę. Taki kwiat wieloletni upiększy waszą działkę. Czego można chcieć więcej?

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ