Dotacje do paneli fotowoltaicznych w kujawsko-pomorskim

Mieszkasz w województwie kujawsko-pomorskim i zastanawiasz się nad inwestycją w panele fotowoltaiczne pozwalające na wprowadzenie znacznych oszczędności w zakresie rachunków za prąd? Oto nasz przewodnik po programach oferujących obecnie dofinansowania i dotacje, dzięki którym zwrot kosztów takiej inwestycji będzie jeszcze szybszy!

Dotacje i dofinansowania do paneli fotowoltaicznych w kujawsko-pomorskim

Zarówno osoby posiadające domy jednorodzinne, jak i firmy czy też rolnicy, mogą obecnie skorzystać z oferowanych dotacji i dofinansowań umożliwiających pozyskanie funduszy na zakup oraz montaż instalacji fotowoltaicznej. Nabór wniosków trwa m.in. do programów:

– Mój Prąd – uruchomionego przez rząd polski w 2019 roku, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie na budowę mikroelektrowni fotowoltaicznej w wysokości do 5 tysięcy złotych;

– Czyste Powietrze – programu ze środków unijnych, który oferuje właścicielom przestarzałych instalacji energetycznych ich wymianę na pompy ciepła oraz ogniwa fotowoltaiczne;

– Agroenergia – program skierowany do rolników, którzy mogą w jego ramach uzyskać pożyczkę na 100 procent kosztów kwalifikowanych lub dotację do 40 procent kosztów kwalifikowanych zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych.

Ulgi podatkowe oraz inne propozycje dofinansowania instalacji fotowoltaicznych w kujawsko-pomorskim

Osoby prowadzące gospodarstwo rolne w województwie kujawsko-pomorskim mogą ponadto skorzystać z 25-procentowej ulgi inwestycyjnej przysługującej nie tylko osobom indywidualnym, ale też użytkownikom wieczystym gruntów czy jednostkom samorządu terytorialnego będącym posiadaczami gruntów należących do Skarbu Państwa. Korzyścią jest dla nich również możliwość odliczenia kosztów zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych od corocznej opłaty rolnej. Jeśli cena przekracza wysokość podatku rolnego, można taki proces wykonywać co roku, przez 15 lat.

Wszystkim podatnikom przysługuje również od 1 stycznia 2019 roku 19-procentowa ulga od rocznego podatku dochodowego  przyznawana za instalację fotowoltaiki oraz pomp ciepła, do wysokości 10 tysięcy złotych.

Osoby indywidualne oraz firmy w województwie kujawsko-pomorskim rozważające zakup części i instalację fotowoltaiki mogą także skorzystać z nisko oprocentowanych kredytów przyznawanych na wyjątkowo korzystnych warunkach, m.in. przez banki BGŻ, BNP Paribas, BOŚ czy Pekao Bank Polski. Dzięki temu zwrot kosztów ich inwestycji szacowany jest obecnie na ok. 6-10 lat, po których mogą za darmo korzystać z wyprodukowanego samodzielnie prądu.

Sprawdź: https://pgreen.com.pl/panele-fotowoltaiczne/fotowoltaika-kujawsko-pomorskie-instalacja-dofinansowania/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ