Domek angielski czy holenderski

Domki angielskie i holenderskie na dobre zagościły w polskim krajobrazie. Domki mobilne to bowiem najszybszy sposób na zagospodarowanie, zwłaszcza w lecie, atrakcyjnego miejsca, w którym chcemy spędzić wakacje. Zastanawiając się, czy wybrać domek angielski czy holenderski, warto sprawdzić oferty, jakie mają dla swoich klientów firmy zajmujące się ich wynajmem lub sprzedażą. Wybierając domek letniskowy dla siebie, sprawdźmy też wady i zalety obu rodzajów domków mobilnych.

Zalety i wady domków holenderskich

Dostępne obecnie na rynku domki holenderskie można kupić całkiem nowe lub używane. Różnią się przede wszystkim ceną. Za używany domek holenderski zapłacimy ok. 10 tysięcy złotych. Nowy może kosztować nawet 30 tysięcy złotych. Zakup ten nie zwróci się może od razu pierwszego lata, jednak taki rodzaj zagospodarowania terenu jest wyjątkowo atrakcyjny dla wszystkich ceniących sobie aktywny wypoczynek oraz znalezienie własnego miejsca na lato, z dala od zatłoczonych kurortów i modnych miejscowości.

Do zalet domków holenderskich należy z pewnością ich mobilność. Większość modeli posiada kółka, co powoduje, że jeśli znudzi nam się przebywanie w jednym miejscu, bez trudu przetransportujemy nasz domek w inne miejsce. Warto też pamiętać, że do ustawienia domku holenderskiego nie jest wymagane żadne pozwolenie. Jedyne, o czym musimy pamiętać, to złożenie zawiadomienia do odpowiedniego urzędu. Są one też w pełni wyposażone w meble i sprzęty gospodarstwa domowego, co powoduje, że znacznie wygodniej się w nich mieszka przez całe lato niż pod namiotem. Zakup własnego domku z pewnością okaże się też po kilku latach tańszy, niż dwutygodniowe wczasy w miejscach, które niekoniecznie nam odpowiadają.

Do wad domków holenderskich zalicza się czasem mało staranne wykonanie z materiałów podatnych na korozję oraz brak odpowiedniej izolacji. Może to powodować dyskomfort, kiedy w gorące dni temperatura w niewłaściwie izolowanym domku mobilnym będzie nie do zniesienia lub odwrotnie: będziemy trzęśli się z zimna, jeśli przytrafi się akurat chłodniejszy dzień. Kupując domek holenderski, warto więc zwrócić uwagę na dokładność jego budowy i materiały, z jakich został on wykonany. Firma B&M Camp w swojej ofercie posiada nie tylko typowe domki letniskowe, ale też modele całoroczne, odznaczające się szczelnością izolacji ścian, dzięki czemu komfort zamieszkiwania ich jest znacznie wyższy.

Zalety i wady domków angielskich

Domki angielskie również są chętnie wybierane przez osoby, które chcą przez dłuższy czas przebywać na łonie natury, bez konieczności stawiania jednak w wybranym miejscu konstrukcji murowanej czy drewnianej. Mogą różnić się od domków holenderskich wielkością i posiadanymi instalacjami, co pozwala właściwie korzystać z nich już od momentu przewiezienia domku w wybrane miejsce i ustawienie na placu. Podobnie jak w przypadku domków holenderskich, warto też przyjrzeć się staranności wykonania domku angielskiego, zwłaszcza jeśli planujemy bywać w nim częściej niż tylko latem. Szeroki wybór modeli nowych i używanych można znaleźć na stronie http://www.domki-holenderskie.org/kategoria-produktu/angielskie-holenderskie/.

[Głosów:65    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ