Czym czyścić posadzkę kamienną

Posadzka kamienna wygląda estetycznie, a przy tym jest również niezwykle trwała. Warto postawić na takie rozwiązanie, kiedy chcemy zrobić podłogę w pomieszczeniu, po którym często przechodzi wiele osób, czyli np. w budynku firmowym. Podłoga z kamienia doskonale prezentuje się także w mieszkaniu, dzięki czemu aranżacja całego wnętrza zyskuje oryginalności oraz elegancji. Takie posadzki mogą być wykonane z granitu, marmuru, trawertynu albo onyksu. W jaki sposób zadbać o taką powierzchnię, jakie zabiegi konserwacyjne stosować i które środki czyszczące do posadzek kamiennych wybrać?

Jak prawidłowo wykonać impregnację kamiennej podłogi?

Podstawową czynnością prawidłowej pielęgnacji posadzek kamiennych, jest ich odpowiednia impregnacja. Mimo tego, że podłoga z kamienia wygląda na idealnie gładką, to jednak ma porowatą strukturę. Dlatego też tak ważna jest właściwa impregnacja, czyli zabieg pozwalający zabezpieczyć powierzchnię przed wnikaniem w nią różnego rodzaju zanieczyszczeń.

Impregnację należy wykonać od razu po ułożeniu i oczyszczeniu podłogi kamiennej oraz powtarzać ten zabieg co najmniej raz na 2 lata. Przeprowadzenie takiego zabiegu sprawi, że posadzka kamienna będzie odporniejsza na oddziaływanie wszelkich warunków zewnętrznych. Ponadto stanie się również bardziej odporna na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. Do takich działań najlepiej sprawdzi się dedykowana chemia do kamienia.

Którą chemię zastosować do czyszczenia posadzek kamiennych?

Specjaliści, którzy zajmują się kamiennymi posadzkami, doradzają, aby zrezygnować z czyszczenia takich powierzchni odkurzaczem. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest miękka szczotka. Niestety, ale odkurzacz może przyczynić się do powstania drobnych rys i małych uszkodzeń, które z czasem staną się coraz bardziej widoczne, a to wszystko będzie miało wpływ na gorszą estetykę.

Jeżeli chcemy dokładnie umyć i doczyścić podłogę ze wszystkich zabrudzeń, to idealnym rozwiązaniem będzie specjalna chemia do posadzek kamiennych. Warto również zakupić miękkie ściereczki z mikrofibry, które najlepiej sprawdzają się przy czyszczeniu podłogi z kamienia. Należy również pamiętać o tym, aby po wykonaniu mycia i czyszczenia, wytrzeć posadzkę do sucha, ponieważ gdy pozostawimy na niej nawet niewielkie ilości wody czy środka czyszczącego, to może to doprowadzić do powstania nieestetycznych zacieków, a z czasem nawet pęknięć.

Wysokiej jakości chemia do kamienia i czyszczenia posadzek sprawdza się na każdym rodzaju powierzchni. Takie preparaty mogą stosować zarówno klienci indywidualni w swoich domach, jak i mieszkaniach, ale również korzystają z tego profesjonalne firmy zajmujące się czyszczeniem posadzek w biurach, zakładach produkcyjnych, magazynach i wielu innych miejscach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ