Podświetlany numer domu LED z czujnikiem zmierzchu

Nie da się ukryć, że większość z nas dbając o wygląd z domu skupia się przede wszystkim na jego wnętrzu. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ to tam przebywamy przez większość czasu. Jednak warto również wziąć pod uwagę zadbanie o estetyczny design zewnętrznej części twojego domostwa. Dzięki temu będzie ono zachwycało swoim nowoczesnym wyglądem już od pierwszego spojrzenia. Jednym z elementów, który może w ciekawy sposób wzbogacić wygląd elewacji jest podświetlany numer domu. W artykule tym poznasz od podszewki charakterystykę numerów na dom, a także dowiesz się, jakie są największe zalety posiadania ich.

Numer na dom – o tym musisz wiedzieć!

Zakup numeru na dom jest zazwyczaj czynnością, którą automatycznie wykonujemy po nadaniu numeracji z gminy. Jednak mało kto z nas zastanawia się, w jaki sposób numery na dom są regulowane prawnie. Każdy właściciel nieruchomości w Polsce ma obowiązek zamieścić na swoim budynku tablicę z adresem. Powinna ona zawierać m.in. numer budynku. Dodatkowo nie są to jedyne regulacje, jakie dotyczą tabliczek adresowych. Oprócz tego istnieją przepisy nakładające obowiązek oświetlenia oznaczenia budynków. Obligacje te również zostały nałożone na właścicieli nieruchomości. Są to niezwykle ważne regulacje, ponieważ dzięki nim służby ratunkowe mogą w szybki i łatwy sposób odnaleźć adres, do którego zmierzają. Oprócz tego prawidłowe oznakowanie oraz oświetlenie sprawia, że możemy sprawnie poruszać się w nowej okolicy i bez problemu odnajdywać docelowe miejsca. Dzięki temu również dotrze do nas kurier, listonosz czy chociażby dostawca jedzenia.

Najlepsze rozwiązanie dla twojego komfortu i bezpieczeństwa

Jak dobrze już wiesz, numer na dom to nie tylko element dekoracyjny, ale przede wszystkim akcesorium, którego nie możesz pominąć przy urządzaniu zewnętrznej fasady domu. Brak tablicy może nie tylko kosztować cię masę nieprzyjemnych sytuacji w życiu codziennym, ale również możesz otrzymać z tego tytułu grzywnę. Kara ta grozi ci zarówno w momencie gdy nie posiadasz tablicy z numerem domu, ale również w wówczas gdy nie jest ona odpowiednio oświetlona.

Istnieje jednak rozwiązanie, które może niezwykle ułatwić twoją codzienność, a jest nim podświetlany numer domu. Jest to rodzaj tablicy z numerem domu, która posiada wbudowane światło LED. Dodatkowo możesz ją wzbogacić w automatyczny czujnik zmierzchu. To technologia, która samodzielnie wykrywa zmianę naturalnego oświetlenia np. w czasie pogorszenia pogody czy też przy zajściu słońca. Wówczas czujnik uruchamia światło wbudowane w tablicę. Dzięki temu nie musisz martwić się, że twój numer domu nie będzie odpowiednio oświetlony, a dodatkowo zyskujesz komfort oraz wewnętrzny spokój, że służby ratunkowe, listonosz czy nawet twoi goście zawsze bez problemu trafią do twojego domu.

Jednak to nadal nie wszystkie zalety jakimi cechuje się podświetlany numer domu! Światło LED oprócz tego, że świeci bardzo jasnym i wyraźnym światłem, dodatkowo nadaje niezwykle nowoczesnego klimatu. Ponadto posiada minimalistyczny oraz ponadczasowy wygląd, który niezwykle wzbogaca design elewacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ