Zaczynasz swoją przygodę ze stolarką i chcesz nauczyć się konkretnego fachu? A może po prostu stolarką zajmujesz się w swoim domu, aby wszystko wyglądało pięknie, do tego jest to Twoja pasja i chcesz trochę podszkolić się w temacie, mając do dyspozycji dobre narzędzia sprawdzonych producentów? Są one niezbędne każdemu, kto chce działać w tym zakresie. Obecnie na rynku mamy wiele produktów, trudno wybrać cokolwiek nie znając się na tym, dlatego chętnie doradzimy co wybrać, aby mieć podstawowe narzędzia stolarskie. Pomoże nam w stym sklep EBMiA.pl – oferujący wysokiej jakości narzędzia stolarskie pod adresem: https://www.ebmia.pl/narzedzia-stolarskie-c-1805_4673.html

Od czego zacząć

Narzędzia do drewna można wykorzystać w większych i mniejszych pracach i zawsze się sprawdzą. Ich zastosowanie w domu lub ogrodzie jest nieocenione. Jeżeli zepsują Ci się drzwi lub jakakolwiek szafka – możesz od razu zacząć działać, ale warto mieć kilka podstawowych narzędzi drewnianych, za które wcale dużo nie zapłacisz. Montaż nowych mebli? Żaden problem.

Przykładnica kątowa służy do prowadzenia linii cięcia i użycia odpowiedniego kąta. Jeżeli planujemy zmiany w naszym domu to zawsze zaczynamy od planowania i rozrysowania swoich pomysłów. Przykładnica okaże się niezastąpiona – poszczególne elementy trzeba podciąć na odpowiednie wymiary. Zapewnia bardzo dużą dokładność, zatem możesz wyznaczyć kąty w  dowolnym pomieszczeniu, bez obaw o jakąkolwiek pomyłkę.

Właściwe narzędzia

Imadła są niezbędne do prac stolarskich i również zapewniają dużą dokładność. Przydadzą się również wtedy, kiedy chcesz ścisnąć jakieś elementy, które powinny się dokładnie skleić. A jeżeli cokolwiek wiercimy lub szlifujemy – imadła przytrzymają nam te części. Praca jest dużo sprawniejsza, a my nie męczymy się tak bardzo. Zatem imadła to również jedna z podstaw w stolarskim świecie. Wytrzymałe imadła dostępne są w sklepie EBMiA.pl pod adresem: https://www.ebmia.pl/warsztat-imadla-warsztatowe-c-8784_8786.html

Drewno trzeba pociąć

O tym jak często trzeba ciąć drewno wiedzą najlepiej Ci, którzy mają swój dom i zawsze przed zimą robią zapasy w postaci drewna na opał. Piła tarczowa  – https://www.ebmia.pl/narzedzia-stolarskie-pily-tarczowe-c-1805_4673_5282.html okaże się przydatna również w pracach wewnątrz domu – zależy jak dużo prac mamy do wykonania. Piła występuje w kilku rodzajach – płatnica, otwornica, grzbietnica czy piła kabłąkowa lub japońska. Aby nie żałować zakupu należy najpierw sprawdzić ich zęby, bo ich rozmieszczenie i samo wykończenie ma kluczowe znaczenie. Zęby rzadko rozmieszczone tną zdecydowanie szybciej ale z mniejszą dokładnością. Jeżeli zaś zębów jest bardzo dużo  to praca zostanie skrupulatnie wykończona i można ciąć równo. Sam kształt zębów mówi o tym czy piła ma ciąć poprzecznie czy podłużnie. Piła o zębach hartowanych najbardziej przyda się do cięcia drewna.

Coś dla rzeźbiarzy ?

Dłuta do drewna  – https://www.ebmia.pl/narzedzia-reczne-dluta-c-1805_4641_4704.html właściwie wyżłobi rowki i otwory o nieregularnym kształcie. Najważniejsza część dłuta to brzeszczot (metalowy) o przekroju prostokątnym, łukowym lub trapezowatym o szerokości do 40 mm. Do żłobienia i frezowania należy się odpowiednio przygotować, aby wiedzieć czy będzie nam potrzebny młotek. Przygotujmy także odpowiednie nacięcia, a praca pójdzie nam dużo sprawniej. W oddzielnym temacie należy zapoznać się z użyciem dłuta do drewna, my natomiast polecamy oczywiste narzędzia, bez których właściwie żadna praca nie ruszy. A zatem sprawdźcie co macie w warsztacie, a w razie czego udajcie się na zakupy.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ