Kamienice urzekają swą architekturą, rysem historycznym oraz klimatem, którego trudno uświadczyć w mieszkaniach oraz domach. Wspomniana architektura może być dla niektórych walorem, jednak wespół z ową specyfiką rodzą się dość duże ograniczenia – mowa o aspekcie ekonomicznym, który potrafi przysporzyć wielu problemów. Najbardziej kosztowne w utrzymaniu jest rzecz jasna ogrzewanie. Czy istnieje szansa na alternatywne rozwiązanie w tej kwestii? Owszem, a jest nią ogrzewanie podłogowe.

Tradycyjne ogrzewanie w kamienicach

Ogrzewanie miejskie w kamienicach to wciąż znikomy odsetek. Większość z nich jest wyposażone w piecyki gazowe, a nawet zamierzchłe piece kaflowe. Jeśli do owych alternatyw dodamy nader wysokie stropy, to możemy zapomnieć o komforcie zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Rozwiązaniem tego rodzaju problemów jest zastosowanie nowoczesnego ogrzewania podłogowego, które dzięki innowacyjnym technologiom sprawdzi się niemal w każdej kamienicy.

Walory ogrzewania podłogowego w kamienicach

Największym walorem ogrzewania podłogowego w kamienicy jest obniżenie kosztów, czyli aspekt ekonomiczny. Generowane koszta będą średnio o 30% niższe, niż w przypadku wspomnianego piecyka gazowego. Inna zaleta dotyczy ekologii – ogrzewanie podłogowe jest znacznie bardziej ekologiczne dla środowiska, bowiem nie powoduje smogu. Redukcja kosztów eksploatacji wespół z pozytywnym wpływem na środowisko sprawia, iż coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie.

Mądry wybór to podstawa

Aby mieć pewność, że instalacja ogrzewania podłogowego przebiegła pomyślnie warto skorzystać z usług sprawdzonej firmy. Przykładem takiej marki jest firma specjalizująca się w rozwiązaniach w zakresie ogrzewania, chłodzenia, instalacji oraz infrastruktury wodociągowo – kanalizacyjnej – Uponor. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na stronie internetowej – https://www.uponor.pl/pl-pl.

[Głosów:7    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ