Stół w restauracji to mebel, który jest obowiązkowy – ale znalezienie odpowiedniego dla tej przestrzeni to nie wszystko. Pusty stół może wyglądać nieco niezręcznie i niekompletnie, więc musisz go jakoś udekorować, a wazony szklane i inne akcesoria mogą Ci bardzo w tym pomóc.

Chociaż wybór dekoracji stołu w restauracji nie zawsze jest prosty – to całe szczęście istnieje kilka podstawowych technik i pomysłów, z których można skorzystać. Możesz dowolnie dodawać własne projekty, aby wygląd całego wnętrza restauracji był harmonijny i zgodny z założeniami.

Świeże kwiaty w wazonach szklanych

Z kilkoma wyjątkami…. wszyscy lubią kwiaty! Używamy ich jako ozdób do naszych domów i często umieszczamy je również na stolikach w restauracjach, ponieważ dzięki temu mogą się wyróżnić, a nawet stać się centralnym punktem wystroju, niekoniecznie przytłaczając w jakiś szczególny sposób, szczególnie jeśli umieścimy je w wazonach szklanych.

Kwiaty pasujące do wystroju są tutaj kluczem. Jeśli chcesz stworzyć spójny wygląd w całym lokalu, zarówno kwiaty jak i wazony szklane muszą pasować do innych elementów, akcesoriów i dekoracji, takich jak krzesła, poduszki akcentujące, ściana, obraz lub lampy.

Same kwiaty nie muszą wyglądać ciekawie, ale fajnie byłoby gdyby miały żywe i przyciągające wzrok kolory lub kształty, aby móc stworzyć ciekawy wystrój na stoliku w restauracji. Inną strategią jest użycie rzeźbiarskiego szklanego wazonu, który wyróżnia się w taki czy inny sposób.

Alternatywy dla kwiatów w wazonach szklanych

Doniczkowe rośliny trwają dłużej niż kwiaty w wazonach, więc jeśli chcesz czegoś bardziej stałego i ekonomicznego do swojej restauracji – może to być dobre rozwiązanie. Odrób swoją pracę domową i znajdź te, które będą najbardziej odpowiednie do Twojej restauracji. Nie powinny rosnąć ani zbyt duże ani zbyt wysokie, ponieważ wtedy najprawdopodobniej będziesz musiał przenieść je gdzieś indziej. Małe rośliny lub sukulenty wydają się być tutaj świetnym pomysłem, jeśli chcesz, aby stoliki w restauracji wyglądały ładnie, ale nie zajmowało to zbyt dużo miejsca na stole.

Zawsze możesz ozdobić stół małą doniczką lub zestawem dwóch lub trzech i będzie wyglądać świeżo i pięknie. Będziesz mieć jeszcze dużo wolnego miejsca na naczynia i inne akcesoria niezbędne na stole restauracyjnym.

Jeśli jednak chcesz postawić na wazony szklane – dołóż do nich świece. Świece to ładne ozdoby, dające wiele możliwości. Pomagają w każdej restauracji stworzyć ciepłą i przytulną atmosferę, która z pewnością będzie przyciągać więcej klientów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ