prasa do oleju

Na rynku małego AGD nie brakuje sprzętów do specjalistycznych zastosowań. Wśród tego typu urządzeń można wymienić chociażby prasę do tłoczenia naturalnego oleju. Co to za sprzęt, jakie oferuje możliwości i kto powinien w niego zainwestować? Oto odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące prasy do oleju.

Możliwości urządzenia

Przy pomocy prasy do oleju można z łatwością wytłoczyć naturalny olej z różnego rodzaju orzechów, pestek i nasion oleistych w domowych warunkach. Wystarczy umieścić je w urządzeniu, a następnie uruchomić odpowiedni program – proponowany przez firmę Ronic sprzęt działa automatycznie i nie wymaga kontroli pracy. Producent zadbał o to, by w wyniku tłoczenia nie marnowały się żadne surowce. Urządzenie zachowuje pozostałości po tłoczeniu, które nadają się m.in. do dekorowania ciast czy na mąkę ekologiczną.

Prasa do tłoczenia oleju pozwala na uzyskanie aż do 80% oleju zawartego w:

  • nasionach słonecznika, rzepaku, lnu, herbaty, kolendry, konopii, gorczycy, maku, czarnuszki, chia, arganu czy sezamu;
  • pestkach surowych oliwek, migdałów, dyni i winogron;
  • orzechach włoskich, ziemnych, pistacjowych, nerkowca, makadamia, laskowych, brazylijskich i kokosa.

Wytłoczony przy użyciu prasy Ronic olej jest ekologiczny, pełnowartościowy i zdrowy. Dzięki tłoczeniu w temperaturze poniżej 50°C (na zimno), zachowuje wszystkie najważniejsze substancje odżywcze i witaminy.

Prasa do oleju – zastosowania

Prasa do tłoczenia oleju Ronic to urządzenie, które sprawdzi się w domach i mieszkaniach osób dbających o zdrowe i ekologiczne żywienie. Sprzęt pozwala na uzyskanie naturalnego, pełnowartościowego oleju bogatego w witaminy i kwasy Omega 3,6 i 9, szczególnie warto więc polecić go osobom cierpiącym na choroby układu sercowo-naczyniowego. Wytłoczony w domowych warunkach olej można wykorzystywać m.in. w sałatkach. Nadaje się on też do smażenia, pieczenia i macerowania mięsa, a także różnych zastosowań kosmetycznych.

Prasa do oleju sprawdzi się również w gastronomii. Możliwości urządzenia docenią na przykład właściciele piekarni, cukierni, ekologicznych restauracji, barów sałatkowych czy punktów gastronomicznych serwujących dania dla wegetarian i wegan. Sprzęt może przydać się także w różnego rodzaju gabinetach kosmetycznych i odnowy biologicznej. Prasa do tłoczenia oleju może znaleźć zastosowanie również w laboratorium czy innych miejscach, w których zachodzi konieczność używania naturalnych olejów.

Prasa do tłoczenia oleju pozwala na samodzielne pozyskiwanie naturalnych, pełnowartościowych olejów z orzechów, pestek i nasion oleistych. Urządzenie proponowane przez Ronic jest automatyczne, proste w obsłudze i przemyślane. Można je polecić wszystkim osobom pragnącym odżywiać się zdrowo i ekologicznie, jak również właścicielom różnego rodzaju firm i lokali gastronomicznych, salonów kosmetycznych czy laboratoriów – olej, który można uzyskać przy pomocy prasy ma bowiem mnóstwo zastosowań, nie tylko żywieniowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ