Zlewozmywaki granitowe

Zlewozmywaki to ten element wyposażenia kuchni, na który najczęściej spoglądamy pod kątem jego praktycznego zastosowania. Oczywiście, jest to słuszne podejście, gdyż zlewozmywak będzie pełnił przede wszystkim praktyczne funkcje w twojej kuchni. Niemniej, jeśli zależy ci na urządzeniu i aranżacji swojej kuchni na wysokim poziomie estetycznym – wówczas warto rozważyć zakup zlewozmywaka wykonanego nie ze zwykłej blachy, ale bardziej ekskluzywnych materiałów. Do takich należy granit, który coraz częściej wykorzystywany jest jako materiał do produkcji urządzeń sanitarnych i kuchennych. Poniżej rozwiniemy temat zlewozmywaków granitowych – dowiesz się na jakie parametry dostępnych urządzeń zwrócić uwagę oraz jak odpowiednio dbać o zlewozmywak granitowy.

Zlewozmywaki granitowe dobrej jakości – oraz jak je znaleźć

Zlewozmywaki granitowe tworzą bardzo rozbudowaną kategorię produktów. Wśród dostępnych znajdziesz przede wszystkim rozmaite wersje, w których produkcji użyto odmiennego typu granitu, bądź też – odmiennych mieszanek tego materiału. O co dokładnie chodzi? Przede wszystkim o to, że nie każdy zlewozmywak granitowy został wykonany w 100 procentach z wyłącznie tego materiału. Często, wykorzystuje się specjalne mieszanki, nazywane kompozytami. W ich składzie znajdują się zarówno cząstki granitu, jak i fragmenty piasków kwarcowych oraz żywic. W rezultacie jest to kilkuskładnikowa mieszanka, w której granit może zajmować określoną część masy. Najczęściej, jego procentowy udział mieści się w przedziale 70-80 procent.

Ponieważ granit jest materiałem wysoce odpornym, wytrzymałym i w znacznym stopniu niewrażliwym na obrażenia mechaniczne, wybierając zlewozmywak warto zwrócić uwagę jaki jest procentowy udział granitu w zastosowanym materiale. To właśnie granit sprawia, że kompozyt wykorzystany w produkcji będzie trwały i żywotny. Warto przy tym pamiętać, że niezależnie od rodzaju wykorzystanych mieszanek, dany zlewozmywak powinien być całkowicie bezwonny. Jeśli wyczuwasz jakąkolwiek woń z jego powierzchni, może być to sygnał, że w produkcji kompozytu użyto niskiej jakości żywic lub innych lepiszczy.

By uniknąć rozczarowania, polecamy zwłaszcza zlewozmywaki granitowe Deante, wykonywane z materiałów najwyższej klasy, pozbawionych tanich dodatków i lepiszczy. Zlewozmywaki takie znajdziesz w ofercie SuperŁazienki.pl.

Zlewozmywaki granitowe w codziennym użytku

Zlewozmywaki granitowe mają swoje ewidentne plusy. Przede wszystkim – wyglądają bardzo estetyczne i elegancko, co stanowi ich zdecydowany atut aranżacyjny. Pasują do różnych stylów dekoracyjnych, niezależnie jakie baterie kuchenne zostaną na nich zamontowane.

Ważne jest jednak również odpowiednie dbanie o zlew, by zachował on swoje właściwości aranżacyjne. Warto więc codziennie myć powierzchnię obu komór używając w tym celu zwykłego płynu do mycia naczyń. W wyborze środków czyszczących należy unikać środków, w których składzie znajdziesz elementy ścierne. Do usuwania uporczywych plam o wiele lepiej sprawdzi się mleczko z delikatnym granulatem.

By usunąć powstające osady z wapnia (najbardziej uciążliwy problem posiadaczy granitowych zlewozmywaków) warto korzystać z wody z octem lub samego octu. Warto użyć w tym celu ścierki lub gąbki o delikatnej strukturze i wykonanych z miękkich materiałów (zamiast ich drucianych odpowiedników).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ