Zalety szamb betonowych

0
2016

Wiele osób marzy o tym, aby żyć w domku jednorodzinnym. Niestety wiąże się z tym sporo obowiązków. Jednym z największych jest odprowadzenia ścieków. W przypadku bloków mieszkalnych takimi zmartwieniami przejmuje się przede wszystkim spółdzielnia lub wspólnota w zależności od kwestii organizacyjnych. Mieszkańcy domków jednorodzinnych w tym przypadku są zdani sami na siebie. Jak sobie z tym poradzić?

Czym jest szambo betonowe?

To mieszanina betonu o zmniejszonej nasiąkliwości. Charakteryzuje się przede wszystkim dużą masą, co jest bardzo korzystne zwłaszcza podczas montażu na podmokłych terenach. Opróżniając zbiornik masz pewność tego, że nie zostanie on wypchnięty do góry, gdy zostanie opróżniony. W przypadku montażu jest potrzebny dźwig.

Czy szambo betonowe ma sens?

Popularnym rozwiązaniem jest przede wszystkim szambo betonowe. Korzysta z niego bardzo dużo osób. Mieszkańcy z reguły zachwalają sobie efektywność tej metody. Istnieje również wiele firm świadczących usługi z tego zakresu. Więcej informacji można znaleźć przede wszystkim na stronie https://fabrykaszamb.pl/. Zastanawiając się nad wyborem szamba betonowego warto mieć na uwadze, że obecnie jest to najbardziej powszechnie stosowane rozwiązanie odprowadzania ścieków.

Jakie koszty niesie ze sobą szambo betonowe?

W przypadku szamba betonowego koszty mogą kształtować się mniej więcej na poniższych poziomach:

8 – 10 tysięcy litrów – 1500/2200 zł

10 – 12 tysięcy litrów – 2500 i w górę

12 tysięcy litrów – 3000/3500 zł

Cena oczywiście rośnie w przypadku dwukomorowego szamba.

Więcej szczegółów dotyczących szamba betonowego można dowiedzieć się na https://fabrykaszamb.pl/cennik.

Prawo i przepisy

Decydując się na mieszkanie w domku jednorodzinnym należy mieć na uwadze przede wszystkim obowiązek odprowadzania ścieków na własną rękę. Jednak pamiętaj również  o prawie, które dotyczy twojej osoby. Jesteś zobowiązany odpowiednio utylizować ścieki, w przeciwnym wypadku mogą zostać nałożone sankcje, dlatego na pewno nie należy odkładać w nieskończoność decydowania się na szambo betonowe.

Poza szambami betonowymi można znaleźć jeszcze dodatkowo inne metody odprowadzania ścieków, jednak są one wykorzystywane na znacznie mniejszą skalę, a co za tym idzie na samym rynku jest na pewno znacznie mniej firm, które zajmują się innymi alternatywnymi sposobami odprowadzania ścieków. Dlatego zdecydowana większość wybiera głównie szamba betonowe mając przede wszystkim na uwadze sprawdzone rozwiązanie oraz brak problemów ze znalezieniem firmy.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ