styropian grafitowy

Styropian grafitowy to wysokiej jakości materiał izolacyjny, który coraz częściej stosowany jest do ocieplania budynków. Proces jego produkcji przebiega bardzo podobnie do klasycznego białego styropianu. Elementem, który je różnicuje, jest dodanie grafitu, którego najważniejszym zadaniem jest zwiększenie poziomu termicznej izolacji styropianu, a w konsekwencji nadanie mu charakterystycznej grafitowej barwy. W poniższym artykule kompleksowo scharakteryzowane zostały walory styropianu grafitowego. Zdobyta wiedza pomoże dobrać do swojego budynku najlepszy materiał izolacyjny.

Kiedy styropian grafitowy okaże się najlepszą opcją docieplenia domu?

Odpowiednie ocieplenie swojego domu to niezwykle ważna inwestycja, która wykonana w sposób nieprawidłowy bądź z użyciem nieodpowiednich materiałów powodować będzie wiele negatywnych konsekwencji. Dlatego dobór odpowiedniego materiału izolacyjnego wydaje się być najważniejszą kwestią. To właśnie na tym polu styropian grafitowy pokazuje swoją przewagę nad tradycyjnym białym styropianem. Dodatek grafitu sprawia, że styropian grafitowy staję się lepszym termoizolatorem. Wartość tę wyraża się w specjalnym współczynniku U, który określa poziom przewodzenia ciepła w stosunku do konkretnego rodzaju styropianu. Ponieważ cechą styropianu grafitowego jest niskie przewodzenie ciepła, pozwala on na ocieplenie budynku cieńszą warstwą ocieplenia przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów termoizolacyjnych.

Lepsze doświetlenie wnętrza domu dzięki zastosowaniu styropiany grafitowego

Eksperci zajmujący się tematyką ocieplania budynków wskazują, że najistotniejszą cechą wyróżniającą styropian grafitowy jest fakt, że cieńsza warstwa zastosowanego ocieplenia domu przekłada się bezpośrednio na lepsze doświetlenie wnętrza budynku. Tak pozytywny efekt osiągany jest dzięki znacznie płytszemu osadzeniu okien. Jednak zalety styropianu grafitowego przekładają się również na wywołanie pozytywnych wrażeń wizualnych. Domy ocieplone styropianem grafitowym wyglądają bardzo atrakcyjnie oraz przyciągają uwagę. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych domów, których ocieplenie tradycyjnym styropianem wiązałoby się z wytworzeniem wrażenia ciężkiej i bardzo monotonnej bryły. Styropian grafitowy niesie ze sobą również oszczędności związane z jego montażem, ponieważ dom ocieplony zostanie cieńszą warstwą styropianu, wykorzystane mogą być krótsze i tańsze kołki. Styropian grafitowy łączy w sobie wiele pozytywnych cech i jest często wybieranym materiałem izolacyjnym budynków. Polecany przez ekspertów i fachowców świetnie sprawdzi się w każdym domu.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ