szafki kuchenne

Bez wątpienia kuchnia, to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym naszym domu. Żeby móc z niej odpowiednio korzystać, koniecznie musimy kupić odpowiednie meble kuchenne, które będą nie tylko dobrze się prezentowały, ale również będą funkcjonalne i praktyczne. Wybór mebli kuchennych, powinien być odpowiednio zaplanowany, tak samo zresztą jak wykończenie oraz urządzenie całej kuchni. Dlatego też, powinniśmy dobrze zastanowić się, jakie szafki kuchenne najlepiej sprawdzą się w naszej kuchni.

Szafki kuchenne i ich korpus

Wybierając szafki kuchenne do naszej kuchni, koniecznie musimy zwrócić uwagę na ich korpus. Ważne są nie jedynie elementy zewnętrzne, ale również elementy wewnętrzne korpusu. Są one mało widoczne, a zatem mniej podatne na różne uszkodzenia, czy też zniszczenia. Dlatego też, do wykonania szafek kuchennych możemy wybrać materiał, taki jak na przykład płyty laminowane, czy też płyty wiórowe. Jeżeli chodzi o ściany boczne oraz odkryte obszary naszych szafek, to tutaj zdecydowanie lepiej byłoby zastosować znacznie lepszy, bardziej odporny surowiec. Można pokusić się na przykład o płyty MDF, czy te płyty fornirowane. Jednakże, zdecydowanie najważniejszym materiałem będzie ten, z którego wykonane są fronty szafek kuchennych, ponieważ to one są wystawione na różnego rodzaju zniszczenia. Zdecydowanie najwięcej elegancji oraz klasy naszej kuchni nadadzą drewniane fronty szafek, które zawsze prezentują się bardzo ekskluzywnie. Jeżeli chodzi o rodzaj drewna, to zdecydowanie najczęściej wybierany jest dąb, czy też bug. Bardzo dobrze prezentuje się również drewno z czereśni, olchy, jaworu, czy brzozy. Jednakże te właśnie gatunku są mniej trwałe.

Szafki kuchenne muszą być funkcjonalne

Jeżeli wybieramy szafki kuchenne, to koniecznie musimy zwrócić uwagę jak się otwierają i czy są funkcjonalne. Nie wolno na tym oszczędzać, ponieważ przecież docelowo nasze szafki kuchenne, mają nam służyć przez wiele lat. Zdecydowanie najczęściej spotykane są w szafkach kuchennych drzwi skrzydłowe. Jest to najtańszy system otwierania szafek do kuchni, ponieważ zawiasy które łączą szafkę z korpusem, kosztują około 30 złotych, natomiast inne profesjonalne mechanizmy mogą kosztować chociażby kilkaset złotych. Warto zdecydować się właśnie na takie szafki, jeżeli dysponujemy dużą przestrzenią kuchenną. Jednakże nie zdadzą egzaminu, jeżeli szafki będą znajdować się w narożnikach, jeżeli dwie otwarte pary drzwiczek będą na siebie nachodzić, jak również jeżeli mamy szafki wysokie i szerokie.

 

 

 

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ