Siedzisko do przedpokoju

Coraz więcej osób decydujących się na własne mieszkanie lub dom, rezygnuje z pomieszczenia, jakim jest przedpokój. Przede wszystkim najczęściej wynika to ze względów ekonomicznych, ponieważ powierzchnie nowych mieszkań sporo kosztują i możliwość zaoszczędzenia kilkunastu tysięcy jest kusząca. Jednak pomieszczenie to ma wiele zalet, z których między innymi można wyróżnić miejsce na szafę, miejsce na siedzisko do przedpokoju i dodatkową ochronę przed utratą temperatury w mieszkaniu podczas otwierania drzwi wejściowych.

Miejsce na przechowywanie

Posiadanie przedpokoju we własnym wnętrzu oznacza dodatkowe miejsce do przechowywania. Zamontowanie dużych szaf, półek i wieszaków pozwala na schowanie wszelkiego rodzaju butów lub kurtek i innej odzieży wierzchniej, która jest sezonowa i przydaje się tylko przez kilka miesięcy w roku. Siedzisko do przedpokoju również może stanowić miejsce do przechowywania. Bardzo często spotykanym rozwiązaniem są bowiem otwierane siedziska do przedpokoju, pod których klapą spokojnie zmieszczą się zapasowe koce lub inne rzeczy.

Porządek i czystość w pokojach

W przypadku domów lub mieszkań, w których nie ma przedpokoju, cały brud spod butów wnosi się do salonu lub innego pomieszczenia, w którym znajdują się drzwi wejściowe. Siedzisko do przedpokoju umożliwia swobodne zakładanie oraz zdejmowanie butów bez wnoszenia zanieczyszczeń do kolejnych pomieszczeń. Zachowanie czystości w mieszkaniu jest znacznie łatwiejsze, kiedy wszystkie zanieczyszczenia przyniesione z zewnątrz pozostają w przedpokoju i można je zamieść lub odkurzyć w bardzo prosty i szybki sposób. Ponadto w mieszkaniach, gdzie drzwi wejściowe znajdują się w salonie, najczęściej brakuje odpowiedniego miejsca do odwieszania kurtek i płaszczy, dlatego mają one swoje miejsca w szafach na zwykłe ubrania.

Temperatura w mieszkaniu

Przedpokój to nie tylko pomieszczenie na wieszaki, szafy oraz siedziska do przedpokoju, lecz także pewna bariera przed utratą temperatury w całym mieszkaniu. Otwieranie drzwi wejściowych w zimowe dni w mieszkaniu, w którym znajdują się one w salonie lub w kuchni, może prowadzić do wychłodzenia tych pomieszczeń. Podobnie sytuacja wygląda latem, gdy w mieszkaniu panuje niższa temperatura niż na zewnątrz, a otwieranie wejściowych drzwi sprawia, że gorące powietrze  wpada do wnętrza mieszkania i jego pomieszczeń tuż przy wejściu. Dlatego też przedpokój stanowi doskonałą przeszkodę i barierę, dzięki czemu niezależnie od pogody na zewnątrz, w mieszkaniu panuje stała temperatura.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ