Jak urządzić dom w nowoczesnym stylu

Tradycyjny wystrój mieszkania powoli staje się przeżytkiem, ustępując miejsca innowacyjnym rozwiązaniom. Moda bowiem ciągle się zmienia i nie dotyczy ona jedynie ubrań, ale także aranżacji wnętrz. Coraz częściej można spotkać w domach nowoczesne dywany, fantazyjne rzeźby, czy też zupełnie inny dobór kolorów, niż jest się przyzwyczajonym. Jak jednak zmienić wystrój swojego lokum, by nie zostać już więcej uznanym przez gości za osobę staromodną?

Dodatki są kwestią kluczową

Nie każdego stać na to, by od razu robić remont całego mieszkania, w celu przeprowadzenia całościowej i dogłębnej metamorfozy. Zamiast tego można na początek zainwestować w innowacyjne elementy dekoracyjne. Pomoże to sprawdzić, czy rzeczywiście taki styl jest odpowiedni i atrakcyjny dla właściciela domu. Na pewno warto zainteresować się nowoczesnymi dywanami, ale jak one właściwie wyglądają? Otóż współczesne wnętrza cechuje występowanie wszystkich odcieni bieli, czerni, beżu i szarości. Można je ożywić dzięki akcentom w przyciągającym wzrok kolorze. Wtedy cała aranżacja nabiera nie tylko oryginalności, ale także i charakteru. Wobec tego, jeżeli posiada się jasne pomieszczenia, pojawiające się tam nowoczesne dywany powinny mieć ostry, wyrazisty odcień, na przykład czerwieni, czy też miedzi. W przypadku wystroju obejmującego dużo ciemnych elementów, warto postawić na białe lub jasnoszare dodatki. Całość można uzupełnić fantazyjnymi, nieszablonowymi rzeźbami, a także lustrami posiadającymi efektowne ramy. Im oryginalniejsze i rzadziej spotykane elementy dekoracyjne, tym lepiej. Trzeba jednak bardzo uważać, by nie przesadzić z ich ilością.

Kolorystyka i odpowiednie umeblowanie

Nowoczesność to nie tylko jasne kolory, ale także przestrzeń. Co to oznacza? Otóż należy unikać nadmiernej liczby mebli w pomieszczeniach, a te niezbędne ustawiać tak, by zachować jak najwięcej widocznej podłogi. W takich miejscach warto umieścić nowoczesne dywany, by dodatkowo zwrócić uwagę na przestronność pokoju. Wszystkie elementy wyposażenia powinny być proste, kolorystyka jednolita, a całość musi ze sobą współgrać. Nowoczesność to głównie minimalizm, ponieważ współcześnie nie ma powodu, by eksponować swój status materialny przez nadmiar elementów dekoracyjnych, czy też liczbę wyszukanych mebli. Na ścianach można ułożyć panele 3D, a także użyć betonu dekoracyjnego, czy też płytek ceglanych. Da to znacznie ciekawszy efekt niż zwyczajne pomalowanie ich farbą. Surowe otoczenie można nieco ożywić nowoczesnymi dywanami, dekoracyjnymi lampami, czy też abstrakcyjnymi obrazami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZbrojenie budowlane
Następny artykułZalety posiadania przedpokoju we własnym domu
Redakcja PolskiDom.com.pl

Studiuję projektowanie wnętrz na jednej z najlepszych uczelni w kraju. Mój cel to zostać świetną projektantką wnętrz w stylu skandynawskim, który uwielbiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ