hala

Hale łukowe to nowoczesne rozwiązanie, które staje się coraz popularniejsze wśród przedsiębiorców. Budujesz halę sportową, a może magazyn? W obu przypadkach sprawdzi się hala łukowa wykonana z drewna. Jest wytrzymała, estetyczna i nowoczesna. Zobacz jakie zalety mają drewniane hale łukowe.

Jak powstaje drewniana hala łukowa?

Kluczem do wytrzymałej i stabilnej hali łukowej, jest wysoka jakość materiałów, z których jest wykonywana – w tym przypadku drewna. Hale łukowe wykonuje przy pomocy technologii klejonego drewna. Natomiast podstawowym surowcem, który wykorzystuje się do produkcji jest tarcica sosnowa lub świerkowa. Sosna jest jednym z popularniejszych drzew jakie wykorzystuje się w polskim przemyśle budowlano-meblowym. Drewno sosnowe jest wytrzymałe i jednocześnie lekkie. W dodatku łatwo poddaje się obróbce, co jest szczególnie ważne przy konstrukcji hal łukowych. Natomiast drewno świerkowe jest sprężyste i bardzo dobrze sprawdza się jako materiał do budowy dachów.

Elementy z drewna klejonego Tenistal posiadają europejski znak bezpieczeństwa. Oznacza to, że materiały budowlane wykorzystywane do konstrukcji hali łukowej są nie tylko wysokiej jakości, ale także mają gwarancję wytrzymałości. Halę łukową pokrywa się specjalną plandeką PCV. Jest ona ochroną przed deszczem, wiatrem, czy śniegiem. Również przed szkodliwymi promieniami UV.

Zalety drewnianych hal łukowych

Hale łukowe wykonane z drewna są wyjątkowo stabilne. Wyróżniają się na tle innych konstrukcji dużą odpornościa na czynniki atmosferyczne. Dlatego też są wykorzystywane, jako obiekty całoroczne. Nie straszne im mrozy, upały, deszcze, czy wichury. Równie ważnym aspektem dla przedsiębiorców jest fakt, że hale łukowe https://www.tenistal.com.pl/oferta/hale-sportowe/hale-lukowe-drewniane/ szybko się stawia. Nie potrzebują wylewanych fundamentów, co również skraca czas całkowitego montażu. W razie potrzeby równie szybki i nieskomplikowany jest demontaż hali.

Jednak dla wielu przedsiębiorców ważne są nie tylko materiały i parametry, ale także estetyka inwestycji. Drewniane hale łukowe charakteryzują się nowoczesnym stylem i wpasowują się w panujące trendy architektoniczne. Oprócz tego, że hale łukowe mogą funkcjonować przez cały rok, to także nie ogranicza ich pora dnia. Hale można dodatkowo doświetlić lub zastosować plandekę z przezroczystymi elementami, które będą wpuszczać światło dzienne.

Zastosowanie hal łukowych

Hale łukowe dzięki wytrzymałej i nowoczesnej konstrukcji mają szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i w sporcie. Drewniane hale łukowe bardzo często wykorzystuje się jako przykrycie na korty tenisowe lub innego rodzaju boiska, w tym orliki. To proste rozwiązanie dla obiektów sportowych, które potrzebują funkcjonować przez cały rok.

Jednak hale łukowe równie często wykorzystuje się w przemyśle oraz handlu. Mogą być używane jako hale produkcyjne, myjnie, magazyny, przechowalnie zarówno żywności, jak i samochodów, czy ciężarówek. Hale łukową warto postawić, w momencie kiedy potrzebujesz mieć pewność, że konstrukcja będzie wytrzymała i ochroni przechowywane przedmioty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ