Remont w domu

Jeżeli planujesz remont domu, a jednocześnie masz mocno ograniczony budżet, to właśnie znalazłeś się w dobrym miejscu. Niestety obecnie ceny na sklepowych półkach ciągle rosną, a rachunek końcowy może nas doprowadzić do bólu głowy. Z artykułu dowiesz się, na czym możesz przyoszczędzić. Zobacz, jak nie przepłacać na remoncie.

Krok pierwszy – analiza

Przed przystąpieniem do odświeżania, warto przeanalizować wszystko, co z nim związane. Pierwszym krokiem jest ustalenie zakresu przeprowadzanego remontu. Chodzi o ustalenie tego, co wymaga odnowienia, a co jest jeszcze w dobrym stanie.

Podczas remontu powinniśmy sprawdzić przede wszystkim stan konstrukcji naszych okien i ocenić ich szczelność. Jest to niezwykle istotne, gdyż wymiana okien wiąże się z dość dużą ingerencją w wygląd budynku. Niedorzeczne byłoby przecież przeprowadzenie remontu, a później nagłe kucie ścian tylko po to, aby wymienić okna. Należy jednak pamiętać o tym, że wybierając okna trzyszybowe, warto dokładnie przeanalizować ich parametry, gdyż nie zawsze będą lepsze od tych, które posiadaliśmy do tej pory.

Krok drugi – planowanie

Kolejnym, ale równie ważnym krokiem jest określenie tego, jaki budżet mamy do dyspozycji. W momencie, w którym ustalimy już odpowiednią kwotę, należy ją dobrze rozplanować tak, aby w ostateczności nie doszło do sytuacji, że zabraknie nam funduszu. Pozwoli to nam ułatwić decyzję na temat tego, co moglibyśmy zakupić.

Krok trzeci – wybór fachowca

Istotną kwestią w przypadku dobrze przeprowadzonego remontu jest również wybór odpowiedniego fachowca. Jeżeli mamy niezbędną wiedzę i sprzęt, możemy pokusić się o to, aby remont wykonać samemu. Pozwoli nam to uzyskać dodatkowe pieniądze, które musielibyśmy wydać na zatrudnienie profesjonalnej ekipy remontowej. Niestety nie każdy z nas ma takie umiejętności, dlatego niekiedy wynajęcie fachowca jest koniecznością. W tym wypadku nie powinniśmy szukać oszczędności, gdyż mogłoby nam to przysporzyć dość sporo kłopotów. Nieterminowość, złe wykonanie zadania – to tylko część z tego, co mogłoby nam zaserwować to posunięcie.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie ekipy z polecenia. Najlepszą reklamą jest właśnie poczta pantoflowa, dlatego czasami dobrze jest zapytać znajomych o to, czy nie znają kogoś odpowiedniego do przeprowadzenia remontu. Konieczne w tym wypadku będzie podpisanie umowy, w której zawrzemy przede wszystkim datę zakończenia przedsięwzięcia oraz jej koszt. Złym posunięciem jest ustalanie ceny dopiero po uzyskaniu efektu finalnego, gdyż w takim wypadku fachowcy często zawyżają wycenę. Ustalanie ceny jeszcze przed przystąpieniem do realizacji, pozwala na negocjowanie warunków, co daje nam kolejne oszczędności.

Krok czwarty – wybór materiałów

Nie zawsze droższe oznacza lepsze, a nie mając pojęciach o materiałach budowlanych, możemy tylko niepotrzebnie przepłacić. Produkt renomowanej firmy może być tak samo dobry, jak ten mniej znany. Kolejną metodą na oszczędzanie jest również analizowanie cen w poszczególnych sklepach. W tym celu najlepiej wykorzystać przeglądarkę internetową, która określi nam, gdzie za dany produkt zapłacimy najmniej. Zaoszczędzić pieniądze możemy także, kupując produkty będące końcówkami kolekcji oraz te z ekspozycji.  

Pamiętaj też o tym, aby kupować tylko tam, gdzie dają nam możliwość zwrotu nadwyżki materiału. Podczas remontu trudno jest powiedzieć, ile dokładnie potrzebujemy danego produktu. W efekcie często zmagamy się z jego nadmiarem, który tylko leży i się kurzy, a wraz z nim nasze zainwestowane pieniądze. Zwrócenie materiału do sklepu, pozwoli uzyskać nam zwrot części zainwestowanych środków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ