Współczesny salon i antyki

Salon to pokój, który stanowi duszę mieszkania bądź domu. Tu tutaj domownicy spędzają swój wolny czas, przyjmują gości, świętują różnego typu uroczystości i święta. Poszukując inspiracji w kwestii aranżacji wnętrz, ludzie często chcą niebanalnych rozwiązań. Nie zadowalają ich proste projekty, oferowane przez producentów mebli. Zależy im, by ich salon odróżniał się od innych, miał w sobie charakter. W dekoracji wnętrza warto więc skupić się na detalach, które nadadzą pomieszczeniu tego unikatowego ducha. Może czas pomyśleć o sięgnięciu po antyki?

Antyki – oryginalne pomysły na aranżację wnętrza

Współczesne salony często projektowane są pod kątem ich funkcjonalności. Wnętrze zapewnia komfort użytkowania oraz wygodę, ale często brakuje mu charakteru. Dobrym pomysłem, by to zmienić to skorzystanie z antyków. Antyki nadają pomieszczeniu niezwykłej atmosfery, wnosząc do niego swoją historię i klasyczną elegancją. Poza tym, w dalszym ciągu są one zdatne do użytkowania i zachwycają swoją trwałością, co jest dowodem potwierdzającym kunszt ich twórców – rzemieślników.

Antyki to salonu to inspirujący pomysł zwłaszcza dla osób, które same lubią komponować poszczególne elementy wnętrza ze sobą. Różnorodność antyków sprawia, że można godzinami poszukiwać odpowiednich dla siebie przedmiotów. Sięgnąć można po zabytkowe meble, jak np. stół, komoda, czy biblioteczka. Popularnością cieszą się takie przedmioty jak zegary, lustra czy lampy, które sprawią, że wnętrze nabiera szlachetnego charakteru. Świetnym pomysłem, który będzie przykuwał wzrok gości, jest zakup obrazu. Piękny pejzaż bądź intrygujący portret na ścianie to idealny pomysł dla miłośników sztuki. Osoby, które preferują nieco bardziej nowoczesne rozwiązania, mogą sięgnąć po plakaty. Ich ciekawy, czasem wręcz awangardowy charakter świetnie sprawdzi się w salonach, które stawiają na oryginalność. W wielu polskich domach istnieje również tradycja, wzięta od naszych przodków, do wieszania w salonie obrazów z wizerunkami Jezusa, Maryi, czy świętych. Wśród antyków znaleźć można piękne ikony bądź inne religijne obrazy, które będą nawiązywać do tego zwyczaju i we wzruszający sposób zdobić będą ściany pokoju.

W jaki sposób dobrać antyki do salonu? Przede wszystkim ważna jest koncepcja. Jedne osoby będą chciały bazować na antykach, podczas gdy inne będą widzieć je w kategoriach dodatków. W salonie znaleźć się również mogą elementy zastawy stołowej, figurki bądź ozdoby, wykonane np. z porcelany bądź mosiądzu.

Gdzie znaleźć antyki do salonu?

Poszukiwanie odpowiednich antyków to długi, ale fascynujący proces, w czasie którego zobaczyć można mnóstwo przedmiotów o unikalnym wyglądzie oraz historii. Antyków warto poszukać w miejscu, które oferuje ogromny ich wybór, okazją ku temu są np. Warszawskie Targi Antyków. Obywają się one w każdą sobotę i niedzielę na terenie Rynku Rolno-Spożywczego w Broniszach przy ul. Poznańskiej 98 w godzinach od 8:00 do 16:00. Jest to szansa, by zobaczyć antyki na żywo, zapytać o ich historię, zapoznać się z cenami. Antyki można także obejrzeć online, na stronie https://www.antyki-bronisze.pl/, gdzie bogaty katalog zawiera wszystkie dostępne do kupna przedmioty, w tym oczywiście antyki do salonu.

Antyki to przedmioty magiczne, które zawsze o czymś opowiadają. Poprzez umieszczenie ich w salonie, stają się świadkami kolejnych historii. Dzięki temu jeszcze bardziej zyskują na wartości, tak samo jak wnętrze, w którym się znajdują. Salon to dusza domu, miejsce, gdzie toczy się życie rodzinne i społeczne. Antyki świetnie będą się z nim komponować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ