Stało się – wreszcie odebraliśmy klucze do naszego wymarzonego M3 w bloku! Najchętniej przeprowadzilibyśmy się tam już dziś, ale przecież lokum trzeba jeszcze urządzić, dopracować. Wiele osób robi to w pośpiechu, by móc jak najszybciej się wprowadzić, a przecież wiadomo powszechnie, że pośpiech jest złym doradcą. A zatem – gdy urządzamy mieszkanie w bloku, zacznijmy od zaparzenia sobie kubka herbaty i zrelaksowania się. Na działania przyjdzie czas, gdy już wszystkie dokładnie opracujemy.

Planowanie rozmieszczenia mebli

Podczas urządzania mieszkania w bloku zwykle nie możemy sobie pozwolić na zbytnią swobodę w meblowaniu, ze względu na niewielki metraż. Dlatego należy dokładnie zaplanować, jakie meble potrzebujemy kupić, jeszcze zanim cokolwiek nabędziemy. Zaplanujmy, gdzie staną łóżka, jak szerokie mają one być, gdzie stanie szafka pod telewizor, a gdzie najkorzystniej będzie pracować przy komputerze, by światło nie padało na ekran ani nie raziło w oczy. Czasem warto postawić na nietypowe ustawienie meblu „do wewnątrz” pokoju, by zyskać nieco więcej mebli wewnątrz pomieszczenia. Idealnie byłoby, gdyby udało się zagospodarować przestrzeń tak, aby zostawić sobie trochę pola do manewru, na przykład gdy zechcemy dostawić dodatkowe łóżeczko dla dziecka lub dokupić komodę.

Istotne detale

Urządzanie mieszkania za pomocą detali powinniśmy uwzględnić tuż po umeblowaniu go. Zakupmy odpowiednią ilość wieszaków na ściany, szczególnie w łazience oraz przedpokoju, uwzględnijmy, gdzie będziemy trzymali mopa czy odkurzacz lub inne większe sprzęty, gdzie będziemy wieszali kurtki. Zaplanujmy ustawienie suszarki na naczynia czy mikrofalówki w kuchni, znajdźmy odpowiednie miejsce dla pralki i lodówki. Uwzględnić należy również ilość światła w mieszkaniu – dostawmy lampy tam, gdzie to konieczne, i gdzie będą one miały dostęp do gniazdka elektrycznego. Jeśli zaś mowa o gniazdkach – wszelkie meble z TV, kącik do pracy czy miejsce na radio uwzględniajmy zawsze w miejscach, które są najbliżej dostępu do sieci.

Najpierw zakupy czy planowanie?

Jest wiele osób, które nie potrafią sobie zwizualizować czego potrzebują w swoim wnętrzu, dopóki tego nie zobaczą. Jednak kupować meble do mieszkania trzeba z rozwagą, biorąc pod uwagę niewielki metraż mieszkania. Dobrym rozwiązaniem jest przejście się po sklepie meblowym bez kupowania, po to by obejrzeć dostępne meble, zwizualizować sobie ich obecność w swoim mieszkaniu, przespać się z tym, a następnie wrócić, gdy już będziemy mieć wszystko pomierzone, i będziemy przekonani, że konkretny mebel jest dla naszego mieszkania idealny.

Kolor ścian

Istotny jest także kolor ścian w mieszkaniu. Warto przemyśleć jakie kolory zastosować w danych pomieszczeniach. Ostatnimi czasy króluje biel wraz z jaśniejszymi odcieniami. Popularne są także tapety – przykładowo przedstawiające Wieżę Eiffla w Paryżu.

Więcej porad – także na temat urządzania mieszkania znajdziesz na blogu: https://meblearkadius.pl/porady/

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ