Malowanie to nadal zdecydowanie najpowszechniejszy sposób na upiększenie ścian, ale coraz więcej osób zaczyna sięgać po fototapetę. Realistyczna, trwała i z idealnie odwzorowanymi kolorami – nic dziwnego, że współczesna fototapeta stanowi doskonałą alternatywę wobec klasycznego malowania ścian. Jej rosnąca popularność sprawia, że coraz więcej drukarni internetowych oferuje możliwość zamówienia własnego wzoru.

Fototapeta to niezbyt kosztowny, a do tego stosunkowo łatwy do zrealizowania pomysł na wystrój mieszkania. Tym bardziej, że obecnie fototapety posiadają głębię, która sprawia, że oddziałują w podobny sposób, co malarstwo iluzjonistyczne. Fototapeta z perspektywą może przedstawiać drogę, uliczkę, panoramę miasta albo alejkę. To idealny i bardzo prosty sposób na optyczne powiększenie niewielkiego pomieszczenia. Uwaga: fototapeta powinna być dostosowana do aranżacji wnętrza. Jeżeli więc nasze mieszkanie utrzymane jest w stylu nowoczesnym, to możemy pokusić się o fototapetę z widokiem na wieżowce. Z kolei w bardziej klasycznych wnętrzach lepiej sprawdzą się bezgraniczne pole ze skoszoną trawą.

Fototapeta dla oszczędnych

Jak podkreśla drukarnia internetowa initi.pl, fototapeta to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią bawić się wystrojem własnego mieszkania, bo jej montaż, jak i demontaż nie wymagają wcale jakichś ogromnych umiejętności manualnych; spokojnie możemy zrobić to samodzielnie i bez pomocy ze strony kosztownych fachowców. Trzeba jedynie odpowiednio przygotować ścianę: usunąć z niej wszelkie nierówności oraz zagruntować klejem do tapet lub innym specjalnym środkiem do gruntowania. Jeżeli ściana była wcześniej tapetowana, konieczne jest wcześniejsze usunięcie starej tapety za pomocą specjalnego środka do usuwania tapet. Z kolei ściany, które wcześniej były już pomalowane, należy dokładnie umyć mydłem malarskim.

Warto trochę się pomęczyć, bo fototapeta prezentuje się po prostu fantastycznie – szczególnie w pokojach dziecięcych. Kolorowe, bajkowe grafiki pobudzają wyobraźnię oraz mogą podkreślać osobowość oraz zainteresowania dziecka. W końcu niemal każdy maluch marzy o fototapecie z postacią z ulubionej bajki.

Drukarnia internetowa, czyli wzór dla każdego

Obecnie na rynku znaleźć można wiele firm, oferujących szeroki wybór gotowych wzorów fototapet w różnych wielkościach, kształtach i formach. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu nie podoba nam się żaden ze wzorów dostępnych u producentów i sprzedawców, to zawsze możemy pokusić się o przygotowanie i zamówienie w drukarni internetowej własnej fototapety – wystarczy jedynie dostarczyć zdjęcie we właściwej rozdzielczości (najlepiej przyjąć, że jeden piksel zdjęcia powinien odpowiadać jednemu milimetrowi tapety; jeżeli przekroczymy dopuszczalną wielkość, fototapeta okaże się nieostra). Uwaga: ostateczna cena fototapety często uzależniona jest od rodzaju podłoża, na którym chcemy mieć wydrukowane zdjęcie (wybierać można między gładką folią samoprzylepną, lateksem, zmywalnym materiałem winylowym, papierem laminowanym, fizeliną etc.). Warto zauważyć, że fototapety na zamówienie wykonywane są z wykorzystaniem bezpiecznych dla zdrowia materiałów, więc można je bez strachu używać w pokojach dziecięcych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ