Taras z ogrzewaniem podczerwonym, sposób na chłodne wieczory.

0
2543

Każdy z nas lubi spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Chętnie wybieramy się więc do ogrodu lub na taras. Niestety, pogoda w naszym kraju nie rozpieszcza.

Zimne wieczory, pochmurne dni, wiatr – to wszystko sprawia, że odpoczynek w altanie lub na tarasie niewiele ma wspólnego z przyjemnością. Na szczęście możemy temu zaradzić.

Rozwiązaniem są promienniki podczerwieni. To rodzaj ogrzewania, który doskonale sprawdza się w takim przypadku. Sprawdźmy więc czym się charakteryzuje i o czym warto pamiętać.

stojacy promiennik podczerwieni

Fot. stojący promiennik podczerwieni Atrix SW

Promiennik podczerwieni – inne spojrzenie na ogrzewanie

Tradycyjne metody ogrzewania wykorzystują zjawisko konwekcji czyli przemieszczania się cząstek. Aby odczuć ciepło w tym przypadku konieczne jest nagrzanie powietrza, które docierając do nas daje nam komfort cieplny. Metoda taka jest skuteczna w mieszkaniach, czyli pomieszczeniach zamkniętych. Jednakże również w ich przypadku musimy odczekać sporo zanim poczujemy ciepło.
Promienniki podczerwieni działają inaczej – emitują promieniowanie podczerwone, które dociera do naszych ciał i rozgrzewa je. Nie nagrzewa jednak powietrza. Co ważne, w przypadku tej metody ogrzewania komfort cieplny odczuwamy już w kilka sekund po włączeniu urządzenia.

wiszacy halogenowy grzejnik

Fot. Wiszący halogenowy promiennik zewnętrzny Atrix HW

Kiedy warto zastanowić się nad zakupem promiennika?

Jeszcze do niedawna promienniki podczerwieni były kupowane przez restauracje i bary, którym zależało na tym, by goście, którzy przebywają w ogródkach piwnych i na tarasach. Obecnie coraz częściej na zakup tych nowoczesnych urządzeń decydują się osoby, które lubią wypoczywać na zewnątrz lub biesiadować na świeżym powietrzu. Zakup promiennika to dobry pomysł, dzięki któremu osoby przebywające w altance lub na tarasie mogą odczuwać przyjemne ciepło. Warto jednak mieć świadomość, że rozwiązanie to nie sprawdzi się w każdym przypadku. Jeśli altana jest pozbawiona ścianek i znajduje się na odsłoniętej przestrzeni efekt działania promiennika może być słabiej odczuwalny. Dlatego też najlepiej wykorzystywać urządzenia w przestrzeni półotwartej.

stojacy promiennik podczerwieni hadar

Fot. Stojący promiennik podczerwieni Hadar marki Garden Point

Jak wybrać idealne urządzenie?

Jeśli decydujesz się na zakup promiennika podczerwieni do altanki zastanów się nad urządzeniem stojącym, które będzie można przenieść w miejsce, w którym odpoczywasz lub podejmujesz gości. W przypadku tarasu zadaszonego można pomyśleć o promienniku podczerwieni, który przykręca się do sufitu lub ściany.
Ponadto warto zwrócić uwagę na moc urządzenia. Im większa tym lepiej – szczególnie, że w przypadku promienników w altanach i na tarasach muszą one ogrzewać powierzchnię, która nie jest do końca zamknięta. Zwróć również uwagę na to, czy światło jakie emituje promiennik nie drażni wzroku. Obecnie na rynku możemy znaleźć bowiem promienniki, które mają zmniejszoną emisję światła.

Podsumowując, otwarte obiekty takie jak altany czy tarasy trudno ogrzać w tradycyjny sposób. Nie dziwi więc fakt, że promienniki podczerwieni cieszą się coraz większym zainteresowaniem i są obecnie wykorzystywane nie tylko przez obiekty gastronomiczne, ale również osoby prywatne. Więcej informacji na temat promienników ciepła można uzyskać w sklepie internetowym ogrodosfera.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ