Szkółki ogrodnicze

Szkółki ogrodnicze. Jesteśmy pewni, że wiele osób spotkało się z tym terminem wielokrotnie. Aczkolwiek gdybyśmy spytali was o to, czym tak właściwie są szkółki ogrodnicze, czy bylibyście w stanie odpowiedzieć na to pytanie?  jest to wydzielona powierzchnia, na której produkuje się materiał sadzeniowy (siewki, sadzonki) drzew i krzewów, bądź kwiatów, a także produkuje się same rośliny. Celem ich późniejszej sprzedaży zainteresowanym klientom. Najprościej można je porównać do swoistej farmy roślin. Nie powinniście jednak mylić szkółki ogrodniczej z szkółką leśną. Szkółka leśna. Szkółka leśna jest to wydzielona powierzchnia, na której produkuje się materiał sadzeniowy (siewki, sadzonki) drzew i krzewów leśnych do odnowień i zalesień. Szkółka ogrodnicza nie ma z tym nic wspólnego. Dlatego też nie mylcie tych terminów ze sobą, gdyż oba różnią się znacznie od siebie w zakresie rzeczy, którymi się zajmują.

Szkółki ogrodnicze

Szkółki ogrodnicze – dlaczego warto się na nie decydować?

Jedno z pytań, na jakie chcielibyśmy wam odpowiedzieć to dlaczego warto decydować się na szkółki ogrodnicze. Przyczyna jest relatywnie prosta. Otóż, szkółki ogrodnicze mają zdecydowanie najlepsze sadzonki i roślinki, jakie możecie znaleźć. Wynika to  często z olbrzymiego doświadczenia osób odpowiedzialnych za szkółkę. Często są to osoby, które zajmują się z firmą z pokolenia na pokolenie. Takie doświadczenie ma pozytywny wpływ na oferowane produkty. To co jednak jest o wiele bardziej istotne, to fakt że w większości przypadków mamy do czynienia z naturalnymi produktami. Nawożonymi jedynie w sposób zgodny z wysokimi normami i standardami UE. Dlatego dzięki szkółkom ogrodniczym możecie mieć pewność, że macie do czynienia z produktami o wysokiej jakości.

Którą szkółkę ogrodniczą powinniśmy wybrać?

Jest to niewątpliwie ciekawe pytanie z którym spotykaliśmy się często w zakresie szkółek ogrodniczych i ich potencjalnego wyboru. Niestety nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie w sposób, który usatysfakcjonowałby was wszystkich. Jedyne co możemy wam powiedzieć na ten moment to to, że większość szkółek specjalizuje się w jednym, może dwóch typach roślin. Innymi słowy, powinniście poszukać takiej szkoły, która będzie miała niezbędną wiedzę i umiejętności w zakresie tych roślin, które są dla was najważniejsze. Dzięki temu z pewnością uda się wam nawiązać współpracę dokładnie z taką szkółką ogrodniczą z jaką chcecie. Życzymy powodzenia w tworzeniu własnego ogrodu i przy zakupie nowych drzewek, krzewów i kwiatów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ