Sadzonki kwiatów wieloletnich

Kwiaty wieloletnie, są powszechnie uwielbiane przez wielu ogrodników. Głównie ze względu na dwa czynniki. Pierwszym z nich jest ich generalna długowieczność. Jak sama nazwa wskazuje, kwiaty wieloletnie wytrzymują kilka sezonów. Po drugie, nie wymagają one zbyt długiego czasu poświęconego na pielęgnacje. Same świetnie sobie dają z tym radę. Warto przy tym jeszcze odnotować, że wiele typów kwiatów wieloletnich to rośliny niezwykle wytrzymałe. Zaczynają one kwitnąć wczesną wiosną, a utrzymują się w dobrej formie, aż do wczesnej zimy. Innymi słowy, jeżeli zima jest łagodna, to rośliny te są w stanie utrzymać się nawet przez cały rok. Dlatego też tak wiele osób decyduje się na zakup sadzonek kwiatów wieloletnich. W końcu są one świetnym produktem do ogrodu.

Sadzonki kwiatów wieloletnich

Sadzonki kwiatów wieloletnich – Jak układać, jak wybierać?

Kwitnące byliny ogrodowe, kuszące mnogością kolorów kwiatów i barwnych liści, najlepiej podkreślą i wykończą każdą rabatę. Zdobią ogrody  w słońcu i w cieniu. Najlepiej prezentują się sadzone w dużych jednorodnych grupach po minimum kilkanaście sztuk. Niektóre nadają się również aranżacji balkonów, na tarasy i zielone dachy.  Do kompozycji mogą być dobierane wg jednego koloru (np. kwitnące tylko na niebiesko) lub w układach wielokolorowych, proporcjonalnie do wielkości rabaty, ogrodu lub charakteru wnętrza. Musicie mieć to na uwadze, jeżeli chcielibyście żeby wasze sadzonki kwiatów wieloletnich, sprawdziły się w waszym ogrodzie. Dobrze zaprojektowana rabata bylinowa, uzupełniona krzewami,  kwitnie przez cały sezon. A to względu na jej sporą wytrzymałość. Od początków wiosny, aż do późnej jesieni/wczesnej zimy, dają sobie one świetnie radę. Możemy więc je trzymać cały rok, a nasze roślinki na kolejną wiosnę, przywitają nas jak nowonarodzone. Co idealnie oddaje symbolizm wiosny, czyż nie?

Sadzonki kwiatów wieloletnich – jakie są ich koszta?

Pytaniem, które z pewnością chcecie zadać to to, ile tak właściwie kosztują sadzonki kwiatów wieloletnich. Cóż, odpowiedź na to pytanie jest oczywiście zależna od tego na którą roślinę się zdecydujecie. W każdym razie, ceny oscylują w granicach 3-10 złotych za sztukę. Nie są one szczególnie drogie. A dają naprawdę sporo uroku twojemu ogrodowi. Jeżeli więc chcesz sprawić, że twój ogród bądź podwórko, będzie się prezentować naprawdę pięknie, to zdecydowanie powinieneś zastanowić się nad sadzonkami kwiatów wieloletnich. Nie wymagają one wiele pracy, a będą wyglądać naprawdę pięknie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ