Szklana balustrada — dlaczego warto ją wybrać?

Szklane balustrady to powszechnie stosowane rozwiązanie. Znajdziemy je przede wszystkim na balkonach, tarasach, loggiach, a także przy schodach. Najważniejsze, by były one wykonane ze szkła bezpiecznego i wytrzymałego. Najczęściej wybierane modele to szkło bezpieczne VSG ESG, szkło laminowane VSG oraz szkło hartowane. Chcesz wiedzieć dlaczego? Zapraszamy do lektury.

Czy szklana balustrada to najlepszy wybór?

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem rodzaju balustrady, masz do dyspozycji naprawdę wiele opcji. Są balustrady betonowe, drewniane, stalowe, kute, kamienne, a także szklane. Choć mogłoby się wydawać, że te ostatnie to najbardziej niepewny wybór, w rzeczywistości jest wręcz przeciwnie. Dzisiejsze technologie sprawiają, że szklane balustrady są jednymi z najbezpieczniejszych i najtrwalszych. To wszystko z uwagi na rodzaj szkła, jaki się w nich stosuje, jednak do tej kwestii przejdziemy nieco później.

Balustrady szklane są także świetnym wyborem ze względu na estetykę. Pięknie korespondują zarówno z nowoczesnymi, jak i klasycznymi aranżacjami. Nie przytłaczają swoim wyglądem, lecz dodają lekkości i przejrzystości. Co więcej, w przeciwieństwie do krytych balustrad z drewna czy betonu, nie zmniejszają dostępu światła do wnętrza domu, dzięki czemu nawet niewielkie pomieszczenie może być odpowiednio doświetlone. Chcesz dowiedzieć się więcej o balustradach szklanych? Zajrzyj na: https://www.szklonawymiar.pl/szklo-na-wymiar/szklo-do-balustrad.

szklana balustrada

Rodzaje szkła do balustrady – wybierz bezpieczne rozwiązanie

Szkło jest dziś powszechnie obecne w budownictwie. Znajdziesz je w kuchniach, łazienkach, salonach, ale także w balustradach na balkonach czy przy schodach. To element wykończenia, który kojarzy się z elegancją i nowoczesnością. Występuje w wielu różnych wersjach, np. matowej, bezbarwnej, mlecznej itd. Dziś może kojarzyć się również z bezpieczeństwem, ponieważ szkło do balustrady wykonane jest z najwyższej jakości materiałów, które są odporne na uszkodzenia.

  1. Szkło bezpieczne VSG ESG – to pierwszy rodzaj szkła, które świetnie nadaje się do użycia na tarasie. VSG to typ szkła, które jest wytwarzane z połączenia dwóch szyb, zalaminowanych specjalistyczną folią PVB, charakteryzującą się niezwykłą trwałością. ESG z kolei to oznaczenie szyby hartowanej. Takie zestawienie daje nam najbezpieczniejsze szkło dostępne w sprzedaży.
  2. Szkło laminowane VSG – to bezpieczne szkło warstwowe, laminowane – wykonane, podobnie jak poprzednik, z dwóch szyb sklejonych ze sobą trwałą folią. Jest to szyba uważana za antywłamaniową, ponieważ bardzo trudno jest ją zniszczyć. Została jednak skonstruowane tak, by w przypadku rozbicia chroniła przed okaleczeniem, a to wszystko za sprawą folii, która trzyma szkło w ryzach.
  3. Szkło hartowane – jest to rodzaj szkła płaskiego, które zostało poddane procesowi hartowania. Polega on na podgrzaniu szkła do temperatury ok. 660°C, przetrzymaniu go w takim stanie do zmiany struktury oraz szybkim schłodzeniu. Dzięki temu szkło hartowane jest sześciokrotnie wytrzymalsze od zwykłego szkła.

Chcesz zamówić szkło na wymiar do balustrady? Odwiedź https://www.szklonawymiar.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ