środki czystości

Dużo osób szuka sposobów na sprzątanie, które nie tylko je ułatwią, ale również je przyśpieszą. Dodatkowo wiele z tych produktów jest ekologiczna i przede wszystkim tania. Zapewne spora część z was wie, że idealnym środkiem czystości, który dodatkowo możesz zrobić sama w domu. Ale co poza octem jest również godne uwagi? Przekonajcie się sami! 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/skorki-od-cytrusow/

Co jest Ci potrzebne do stworzenia środków czystości samodzielnie?

Na samym początku zacznijcie od przygotowania odpowiednich przedmiotów, które będą dla was niezbędne do stworzenia domowej roboty środków czystości. Co będzie Ci potrzebne? 

Butelki z atomizerem – potrzebny będzie pojemnik, do którego wlejemy przygotowaną miksturę. Idealnie do tego sprawdzą się stare butelki po środkach takich jak na przykład płyn do mycia szyb. Jeżeli nie posiadacie takowych, dobrze jest zakupić nowe butelki, które dostaniecie w Rossmannie za około 10 zł.

Ocet – bez niego ani rusz. Każdy środek domowej roboty powinien zawierać w swoim składzie właśnie ocet. Starajcie się kupować te, w szklanych butelkach, ponieważ dzięki temu będziecie jeszcze bardziej ekologicznymi ocet. Posiada swoje magiczne właściwości czyszcząc. A do tego jest bardzo tani, ponieważ za butelkę zapłacimy około 2 złotych.

Olejki eteryczne – mają one naprawdę szerokie zastosowanie, zarówno w sprzątaniu jak i w lecznictwie. Warto zatem zawsze mieć je pod ręką. Zestaw 12. olejków eterycznych to koszt około 25 złotych, a możesz go zamówić np. poprzez Allegro.

Słoik z zakrętką –z pewnością znajduje się on w waszych domach. Poszukajcie w piwnicy, na pewno coś znajdziecie. Jeśli nie, możecie poprosić o taki słoik swoją babcię lub mamę. Innym sposobem będzie również zakupienie takiego słoika w sklepie stacjonarnym lub w Internecie. Koszt takiego słoika to naprawdę gorsze. 

Cytrusy – bez nich ani rusz. Bardziej szczegółowo chodzi o cytrusy takie jak pomarańcze, cytryny, limonki itp. Sam owoc możecie wycisnąć do herbatki lub do wody, a skórki zostawiacie do domowego środka do oczyszczenia.

Zobacz też: http://www.leczsiezdrowo.pl/olejki-eteryczne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ